CES 2014: Wśród partnerów Valve, którzy wyprodukują Steam Machines, są Alienware, Gigabyte, Origin PC i Zotac

CES 2014: Wśród partnerów Valve, którzy wyprodukują Steam Machines, są Alienware, Gigabyte, Origin PC i Zotac

Steam Machine w wykonaniu CyberPowerPC
Steam Machine w wykonaniu CyberPowerPC
06.01.2014 18:57, aktualizacja: 07.01.2014 10:20

Wśród morza informacji związanych z targami Consumer Electronic Show w Las Vegas znalazła się lista 12 producentów sprzętu, którzy wprowadzą w tym roku na rynek Steam Machines. Część z nich już poznaliśmy, a wszystkie komputery dla graczy z systemem Steam OS, jakie będzie można kupić w 2014 roku, można będzie znaleźć na hali wystawowej.

Zapowiedź Steam Machine firmy Digital Storm
Zapowiedź Steam Machine firmy Digital Storm

Producenci to (w kolejności alfabetycznej): Alienware, Alternate, CyberPowerPC, Digital Storm (widoczny powyżej), Falcon Northwest, Gigabyte, iBuyPower, Materiel.net, Next, Origin PC, Webhallen, Scan Computers i Zotac.

Forbesowi udało się zdobyć specyfikację Maszyny Parowej w wykonaniu CyberPowerPC. Będzie ona dostępna w dwóch wariantach. Za 499 dolarów będzie można dostać Radeona R9 270 2 GB GDDR5 i procesor AMD A6-6400K 3,9 GHz. Maszyna za 699 dolarów została zaś wyposażona w kartę graficzną GeForce GTX 760 2 GB GDDR5 i procesor Intel Core i3-4339 3,5 GHz. Oba mają dyski SATA 500 GB, 8 GB RAM-u i WiFi, przy czym droższa ma lepszą kartę sieciową, działającą w standardach ac.

Steam Machine w wykonaniu CyberPowerPC
Steam Machine w wykonaniu CyberPowerPC

Warto zaznaczyć, że ze Steam OS będzie można kupić maszyny znanych wśród graczy marek. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pojawią się też maszyny z podzespołami firmy AMD. Czy to oznacza, że zaraz po targach niecierpliwi pobiegną do sklepów? Zobaczymy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)