#CES2016: Intel prezentuje drugą odsłonę Compute Sticków

#CES2016: Intel prezentuje drugą odsłonę Compute Sticków

#CES2016: Intel prezentuje drugą odsłonę Compute Sticków
07.01.2016 11:32, aktualizacja: 07.01.2016 12:42

Podczas zeszłorocznych targów CES, Intel zaprezentował urządzenie klasy miniPC, które mieliśmy okazję testować: niewielkie rozmiary „patyka” wraz z niezłą wydajnością i pulpitowym system operacyjnym, mogą stanowić ciekawą propozycję, także biorąc pod uwagę niezawyżoną cenę. W tym roku Intel zaprezentował kolejną odsłonę patyków w dwóch wariantach.

Obraz

W przypadku pierwszych patyków również występowały dwa modele: dostępna była wersja z Windowsem oraz druga, z Ubuntu, wyposażona niestety w mniej RAM-u. W drugiej odsłonie Compute Sticków, Intel zrewidował te koncepcję i postawił bardziej rozróżnić warianty ze względu na specyfikację oraz cenę.

W bardziej zaawansowanym wariancie, z procesorem Intel Core M, dostępny będzie do wyboru układ m5-6Y57 vPro lub m3-6Y30. Ponadto komputer będzie dysponował 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci eMMC. Co ciekawe, tylko w przypadku wersji z układem m3 Intel zdecydował się na instalację Windowsa 10, koszt urządzenia w tym przypadku wyniesie 399 dolarów. Wersja z procesorem m5 będzie o 100 dolarów droższa i… nie będzie posiadała zainstalowanego systemu operacyjnego.

Obraz

Drugi model sticka został wyposażony w czterordzeniowy układ Atom x5-Z8300, 32 GB pamięci eMMC i 2 GB RAM-u. Tutaj także preinstalowany zostanie Windows 10, a za urządzenie przyjdzie zapłacić 159 dolarów. Nowością w przypadku samej konstrukcji będzie dostępność gniazda USB 3.0, jego brak doskwierał istotnie w pierwszej odsłony patyków. Można oczywiście zarzucać Intelowi, że nie zdecydował się już teraz na gniazda USB Type-C, trzeba jednak pamiętać, że niewielkie rozmiary Compute Sticków pociągają za sobą zastosowanie płytek, w konstrukcji których nie można było uniknąć kompromisów i ograniczeń. Sprzedaż nowych patyków ma ruszyć w lutym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)