#CES2016: LG prezentuje smartfony z serii K „inspirowanej modelami premium”

#CES2016: LG prezentuje smartfony z serii K „inspirowanej modelami premium”

#CES2016: LG prezentuje smartfony z serii K „inspirowanej modelami premium”
05.01.2016 11:58, aktualizacja: 05.01.2016 12:26

O tym, że LG ma smykałkę do produkcji urządzeń, które mogą zadowolić nawet wyjątkowo wymagającego użytkownika, mieliśmy okazję przekonać się już wielokrotnie, jednym z ostatnich przykładów był świetny LG G4. Podczas trwających w Las Vegas targów CES Koreańczycy poinformowali o poszerzeniu swojej smartfonowej oferty o dwa smartfony nowej serii K: K10 i K7.

Założenia podczas projektowania urządzeń wydają się całkiem rozsądne: LG określa serię K jako smartfony inspirowane modelami premium. Jak nietrudno się domyślić, w praktyce oznacza to, że użytkownik otrzyma urządzenie, które co prawda nie pochodzi z najwyższej półki cenowej oraz nie posiada najbardziej wydajnych dostępnych podzespołów, ale przynajmniej sprawia wrażenie, jakby posiadało obie te cechy. Takie koncepcja nie powinna mieć większych problemów w znalezieniu pokaźnego grona entuzjastów.

350171060689463233

Inną kwestią jest, czy nowe smartfony LG z serii K rzeczywiści wyglądają jak modne urządzenia z najwyższej półki, albo czy w ogóle są ładne. Oczywiście, powyższy wygląd wpisuje się w przyjęte przez LG wzornictwo, według którego smartfony mają wyglądać jak płaskie połyskujące kamienie. Trudno jednak nie odnieść wrażenia pewnego podobieństwa do starszych i mniejszych smartfonów Samsunga, które królowały przed kilkoma laty na najniższych półkach.

Z pełną specyfikacją techniczną można się już zapoznać na stronie internetowej producenta. Trzeba jednak brać pod uwagę występowanie różnych wariantów oraz zastrzeżenie, że specyfikacja może różnić się w zależności od kraju. Tym, co możemy z całą pewnością stwierdzić już dziś, jest fakt, że połyskujące kamienie z serii K będą całkiem spore: model K10 będzie posiadał wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala, K7 to 5 cali. Wyświetlacze będą miały nieco zaokrąglone krawędzie (2.5D Arc Glass), urządzenie zostaną także pozbawione fizycznych przycisków na bokach.

350171060689659841

Na obu smartfonach zostanie preinstalowany system operacyjny Android 5.1, LG już dziś deklaruje, że wprowadzi do niego odpowiednie modyfikacje, przede wszystkim w zakresie nakładki, która ma kontynuować „naturalne” wzornictwo. Oczywiście aby stworzyć serię, która ma być kompromisem ceny i jakości, LG musiało poczynić pewne oszczędności i niestety zdecydowało się tego dokonać na szczególnie istotnym dla użytkowników polu: wielkości RAM-u.

W zależności od wariantu LG K10 będzie posiadało od gigabajta (sic!) do 2 gigabajtów RAM-u, tańszy K7 to 1-1,5 GB. Trudno stwierdzić, aby była to oferta godna 2016 roku. K10 w wariancie z obsługą LTE będzie posiadał także kamery o rozdzielczości 13 i 5 MP, wersja 3G to 8 i 5 MP. Ta druga konfiguracja będzie także dostępna w K7. Nieznana jest jeszcze data rozpoczęcia sprzedaży, ani cena, jednak biorąc pod uwagę specyfikacje, można zakładać, że kwoty, jakie przyjdzie zapłacić za serię K rzeczywiście będą przystępne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)