ChevronWP7 wydaje oficjalną aplikację do jailbreaku Windows Phone 7

Wojciech Kowasz

05.11.2011 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„Jailbreak” nie jest tu może najszczęśliwszym określeniem, ale najlepiej oddaje to, co robi aplikacja wydana dzisiaj przez programistów z grupy ChevronWP7 — odblokowuje Windows Phone 7 i umożliwia instalację programów spoza oficjalnego sklepu. Co najważniejsze jednak: jest oficjalnie uznana przez Microsoft.

Nie zawsze było tak różowo. Przypomnijmy, że narzędzie zostało wydane przez grupę trzech programistów niemal dokładnie rok temu. Jak każdy jailbreak, natychmiast wywołało sporą burzę — z jednej strony pozwalało bowiem przełamać ograniczenia nałożone przez Microsoftu, z drugiej ułatwiało piractwo i zagrażało rozwijającemu się jeszcze oficjalnemu sklepowi Windows Phone Marketplace. Microsoft zareagował stanowczo i szybko doprowadził do wycofania aplikacji. Zamiast pozwów i dochodzenia odszkodowań firma zdecydowała się jednak na inną taktykę — przyjęła zespół ChevronWP7 pod swoje skrzydła.

W ten sposób, po 12 miesiącach, aplikacja do odblokowania telefonu z systemem Windows Phone 7 powraca, tym razem legalnie i oficjalnie. Narzędzie co prawda nie jest już bezpłatne, bo jednym z warunków ugody z Microsoftem było wprowadzenie opłaty, ale jej koszt wynosi tylko 9 dolarów. Tyle trzeba zapłacić, by cieszyć się jailbreakiem, który popiera sam Microsoft i po którym producent sprzętu nie wycofuje się z gwarancji. Nie obyło się niestety bez drobnych zgrzytów podczas premiery — aplikacja pojawiła się tak naprawdę już wczoraj, ale została wycofana z uwagi na kilka błędów. Dzisiaj wydano ją ponownie, a autorzy obiecują, że wszelkie niedoróbki zostały poprawione.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)