ChevronWP7 wydaje oficjalną aplikację do jailbreaku Windows Phone 7

ChevronWP7 wydaje oficjalną aplikację do jailbreaku Windows Phone 7

Wojciech Kowasz
05.11.2011 18:30

„Jailbreak” nie jest tu może najszczęśliwszym określeniem, ale najlepiej oddaje to, co robi aplikacja wydana dzisiaj przez programistów z grupy ChevronWP7 — odblokowuje Windows Phone 7 i umożliwia instalację programów spoza oficjalnego sklepu. Co najważniejsze jednak: jest oficjalnie uznana przez Microsoft.

Nie zawsze było tak różowo. Przypomnijmy, że narzędzie zostało wydane przez grupę trzech programistów niemal dokładnie rok temu. Jak każdy jailbreak, natychmiast wywołało sporą burzę — z jednej strony pozwalało bowiem przełamać ograniczenia nałożone przez Microsoftu, z drugiej ułatwiało piractwo i zagrażało rozwijającemu się jeszcze oficjalnemu sklepowi Windows Phone Marketplace. Microsoft zareagował stanowczo i szybko doprowadził do wycofania aplikacji. Zamiast pozwów i dochodzenia odszkodowań firma zdecydowała się jednak na inną taktykę — przyjęła zespół ChevronWP7 pod swoje skrzydła.

W ten sposób, po 12 miesiącach, aplikacja do odblokowania telefonu z systemem Windows Phone 7 powraca, tym razem legalnie i oficjalnie. Narzędzie co prawda nie jest już bezpłatne, bo jednym z warunków ugody z Microsoftem było wprowadzenie opłaty, ale jej koszt wynosi tylko 9 dolarów. Tyle trzeba zapłacić, by cieszyć się jailbreakiem, który popiera sam Microsoft i po którym producent sprzętu nie wycofuje się z gwarancji. Nie obyło się niestety bez drobnych zgrzytów podczas premiery — aplikacja pojawiła się tak naprawdę już wczoraj, ale została wycofana z uwagi na kilka błędów. Dzisiaj wydano ją ponownie, a autorzy obiecują, że wszelkie niedoróbki zostały poprawione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)