Chińczycy nie chcą Allegro – i chyba też nie chcą konkurować z Allegro

Chińczycy nie chcą Allegro – i chyba też nie chcą konkurować z Allegro
21.09.2016 10:17
Chińczycy nie chcą Allegro – i chyba też nie chcą konkurować z Allegro

Wydając świetną drugą część Pana Twardowskiego w reżyseriiTomasza Bagińskiego, Allegro pokazało, że w firmie bez względu naniepewność co do przyszłego właściciela, życie toczy sięnormalnie. Pewne kwestie stają się jednak coraz bardziej jasne.Wiemy już, że Chińczycy nie są Allegro zainteresowani, a cena niebędzie raczej tak wysoka, jak tego chciał początkowo Naspers,obecny właściciel serwisu.

Reuters informuje, że obecnie na liście chętnych do kupnaAllegro znajdują się same konsorcja funduszy inwestycyjnych: ApasPartners i CPP Investment Board, Cinven i Permira, Advent i Hellman &Friedman a także CVC Capital Partners i General Atlantic.Proponowane przez nich ceny wynoszą około 2,2 mld dolarów.

Mimo niższej wyceny jest to dobra wiadomość dla Allegro,zapewniająca serwisowi niezależność biznesową i możliwośćdalszej ekspansji na obiecujących rynkach, szczególnie wschodnich.A działania te będą konieczne, tym bardziej, że już w przyszłymroku Allegro może być na naszym podwórku zmuszone do rywalizacji zwielkim chińskim konkurentem, grupą Alibaba.

Z informacji dostarczonych przez Komputer Świat, które miałybyć przekazane dziennikarzowi tego serwisu na targach IFA 2016 przezpanią Li Zhang, wynikać by miało, że już w 2017 roku Alibabamiałaby otworzyć polską wersję swojego sklepu Aliexpress, co wpraktyce oznaczałoby wprowadzenie płatności w złotówkach.

Niestety nie udało się nam potwierdzić tych informacji zżadnego niezależnego źródła, poza polskimi, powołującymi sięna Komputer Świat. Co więcej dział PR Alibaby za bardzo nic o tymnie wie – owszem, potwierdzili że Li Zhang pracuje w ich firmie,tyle że jest mężczyzną, dyrektorem technicznym zorientowanego nachiński rynek serwisu taobao, i jako dyrektor techniczny w kwestiachstrategii biznesowej Alibaba Group na pewno by się nie wypowiadał.

Kwestię ewentualnej konkurencji dla Allegro uznajmy więc zawciąż otwartą.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)