Chrome na iOS z nowymi funkcjami. Będzie wygodniej

iPhone otrzyma nową funkcję
iPhone otrzyma nową funkcję
Źródło zdjęć: © Unsplash

21.06.2023 08:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google robi ukłon w stronę posiadaczy urządzeń z iOS. Od teraz w przeglądarce Chrome na urządzenia Apple będzie można korzystać z nowych funkcji. Możliwe, że dla wielu osób zastąpi ona szereg innych aplikacji Google.

Chrome na iOS otrzyma nowe funkcje. Google zmienia się dla użytkowników urządzeń Apple. Zgodnie z informacjami, które można przeczytać na blogu Google, przeglądarka Chrome będzie od teraz obsługiwać szereg usług Google, dzięki czemu będzie można zrezygnować z wybranych aplikacji.

Najnowszy pomysł Google ma zwiększyć wygodę korzystania z Chrome. Od teraz w przeglądarce w wersji na iOS dostępne będą funkcje zastępujące aplikacje Google. Oznacza to, że bezpośrednio z poziomu przeglądarki będzie dało się korzystać z takich narzędzi jak Google Maps, Kalendarz Google czy Tłumacz Google.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak czytamy na blogu Google, przeglądarka Chrome będzie teraz używać sztucznej inteligencji do wykrywania adresów na stronach internetowych. Po kliknięciu i przytrzymaniu adresu wyświetli się opcja wyświetlenia go w Mapach Google w samej przeglądarce.

Podobnie będzie działać kalendarz. Po kliknięciu i przytrzymaniu daty podanej na danej stronie będziemy mogli przejść do opcji zapisania jej w kalendarzu bezpośrednio z poziomu Google Chrome.

Przeglądarka Chrome będzie oferować automatycznie tłumaczenie stron, które są w języku obcym. Jeśli ta funkcja nas nie zainteresuje, w wersji przeglądarki na iOS będzie też możliwość zaznaczenia fragmentu tekstu i przetłumaczenia go przy użyciu Google Translate z poziomu Chrome.

Ostatnia z nowości, która trafi do Chrome na iOS to możliwość korzystania z Obiektywu Google prosto z poziomu aplikacji. Funkcja ta ma pojawić się w najbliższych miesiącach. Na pasku wyszukiwania w Google pojawi się dodatkowa ikona, która umożliwi włączenie aparatu i skorzystanie z obiektywu Google.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także