Chrome pozwala przesyłać filmy i muzykę z dysku na telewizor z Google Chromecast

Chrome pozwala przesyłać filmy i muzykę z dysku na telewizor z Google Chromecast

Chrome pozwala przesyłać filmy i muzykę z dysku na telewizor z Google Chromecast
Oskar Ziomek
28.03.2018 10:15, aktualizacja: 12.06.2018 16:10

Użytkownicy Google Chromecast korzystać mogą z wygodnej opcji strumieniowania plików na telewizor, podczas gdy źródłem może być smartfon lub przeglądarka Chrome zainstalowana w komputerze. Ta druga umożliwia przesyłanie internetowej karty lub całego pulpitu, a teraz do tych opcji dołącza kolejna – strumieniowania lokalnych plików z komputera, a dokładniej filmów lub muzyki.

Nowa opcja pojawiła się na razie w testowej wersji przeglądarki i stanowi kolejną opcję w menu przesyłania, które dostępne jest w każdej wersji Google Chrome. Mowa w tym przypadku o Chrome w wersji Beta, ale co ciekawe, nie w każdym przypadku wystarczy zainstalowanie przeglądarki, aby zobaczyć nową opcję. Konieczne będzie uruchomienie jej z aktywną flagą.

Nowa opcja przesyłania pojawia się po uruchomieniu przeglądarki z aktywną flagą.
Nowa opcja przesyłania pojawia się po uruchomieniu przeglądarki z aktywną flagą.

W tym celu w systemie Windows konieczne będzie kliknięcie prawym przyciskiem na ikonie skrótu do Google Chrome Beta, a następnie zlokalizowanie Elementu docelowego w zakładce Skrót. Na końcu całej ścieżki, już poza zamknięciem cudzysłowu dodać należy --enable-features=EnableCastLocalMedia, a całość Zastosować i zamknąć. Do zatwierdzenia zmian konieczne jest posiadanie uprawień administratora systemu. Instrukcje dotyczące innych systemów znaleźć można na stronach projektu Chromium.

Edycja ścieżki Elementu docelowego w systemie Windows.
Edycja ścieżki Elementu docelowego w systemie Windows.

Potem wystarczy już w standardowy sposób uruchomić przeglądarkę korzystając z ikony skrótu. Gdy zdecydujemy się przesłać jakąś treść na urządzenie z wbudowanym Chromecastem, wystarczy sięgnąć do menu przeglądarki, a następnie wybrać opcję Przesyłaj... Na liście w wyskakującym okienku zobaczymy teraz nową opcję przesyłania lokalnych plików. Gdy z niej skorzystamy, Chrome poprosi nas o wybranie multimediów za pomocą standardowego okna systemowego eksploratora.

Jak wspomniano na wstępie, opcja dostępna jest na razie wyłącznie w Google Chrome Beta. Obok stabilnego wydania, również tę wersję pobrać możecie za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Testowa wersja Beta znajduje się w rozwijanym menu Wszystkie wersje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)