Chrome z "cichymi" powiadomieniami w Androidzie. Niektórzy mogą wygodnie testować

Chrome z "cichymi" powiadomieniami w Androidzie. Niektórzy mogą wygodnie testować

W Google Chrome na Androidzie można wygodnie testować "cichsze" powiadomienia, fot. Oskar Ziomek
W Google Chrome na Androidzie można wygodnie testować "cichsze" powiadomienia, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
04.12.2019 17:09, aktualizacja: 04.12.2019 17:21

"Ciche" blokowanie powiadomień można już wygodnie testować w mobilnym Google Chrome na Androida. Najnowsze wydanie Canary pozwala sprawdzać nową opcję bez zagłębiania się w eksperymentalne flagi.

Na nową metodę aktywacji "cichszych" powiadomień zwraca uwagę serwis TechDows. Jak się okazuje, w najnowszym testowym wydaniu Chrome'a na Androida, niektórzy mogą już aktywować cichsze powiadomienia z poziomu ustawień.

Potwierdzają to zamieszczone zrzuty ekranu, jednak wiele wskazuje na to, że opcja nie jest dostępna dla każdego – sam nie mogłem do niej dotrzeć, nawet po zainstalowaniu najnowszej wersji Canary.

Nowe ustawienia powiadomień w Chrome Canary na Androidzie, źródło: TechDows.
Nowe ustawienia powiadomień w Chrome Canary na Androidzie, źródło: TechDows.

Powiadomienia, o których mowa to nowa metoda prezentacji wyskakujących okienek, o której w przypadku desktopowego Chrome'a było głośno w październiku. Zamiast każdorazowo wyświetlać na ekranie powiadomienie choćby z pytaniem o możliwość wysyłania kolejnych powiadomień przez strony, Chrome może je zablokować, informując o takim działaniu w prawej części paska adresu.

W tym przypadku również była mowa o niestabilnym wydaniu Canary, a do testowania konieczne było aktywowanie odpowiedniej flagi. Podawana przez TechDows informacja o możliwości włączenia "cichych" powiadomień z poziomu ustawień stanowi potwierdzenie, że funkcja niedługo zostanie dopracowana i pojawi się w stabilnym wydaniu.

Niewykluczone, że nowe ustawienia są widoczne tylko dla części użytkowników z powodu testów A/B lub sprawdzania zainteresowania użytkowników poprzez aktywację po stronie serwera.

Przeglądarkę Google Chrome na Androida można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)