AndroidKomunikacja/społecznośćPrzeglądarki internetoweChromium
Chromium ikona

Chromium53.0.2751.0

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Chromium to tworzona przez Google opensource'owa przeglądarka internetowa, z której powstaje później przeglądarka Chrome. Od wersji 19. jest dostępna na Androida. Dzisiaj, kiedy na wielu telefonach i tabletach Chrome jest domyślną przeglądarką, Chromium może być ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którym zależy na prywatności.

Chromium różni się od Chrome brakiem zamkniętych komponentów oraz innym logo i nie obsługuje własnościowych kodeków wideo. Nie przeszkadza to w oglądaniu filmów na YouTube, ale może sprawić, że niektóre inne serwisy wideo nie będą działały. W zamian jednak nie jest śledzone przez Google.

Podobnie jak w Chrome możemy tu synchronizować ustawienia, zakładki i hasła przez Konto Google. Dostępna jest też opcja kompresji pobieranych danych i możliwość rozdzielenia kart i aplikacji, tak by każda otwarta strona była widoczna oddzielnie w systemowym podglądzie uruchomionych aplikacji.

Uwaga!

Chromium na Androida nie ma i nie będzie w sklepie Google Play. Dostępny tu plik .zip należy rozpakować, a następnie zainstalować znajdujący się w archiwum plik ChromePublic.apk (po zaznaczeniu w systemie zgody na instalację aplikacji spoza sklepu Play). Drugi plik, ContentShell.apk, przydatny jest tylko programistom.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań2 465
Data aktualizacji15 kwi 2016
Rozmiar pliku62.13 MB
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Chromium ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)