Chromium ikona

Chromium114.0.5678

WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWChromium
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Chromium to tworzona przez Google opensource'owa przeglądarka internetowa, z której powstaje później przeglądarka Chrome, a także inne przeglądarki, takie jak Opera, Vivaldi czy Yandex Browser.

Chromium różni się od Chrome jedynie brakiem własnościowych i zamkniętych komponentów, dodawanych przez Google, oraz innym logo. Nie ma tu komponentu automatycznej aktualizacji, widoku warunków licencjonowania, i mechanizmu śledzenia aktywności użytkownika, dlatego Chromium można śmiało polecić każdemu, kto dba o swoją prywatność.

Ta opensource'owa przeglądarka jest za to w pełni kompatybilna z rozszerzeniami i wtyczkami do Google Chrome. Możemy w Chromium używać czytnika PDF i zintegrowanego Flash Playera oraz pobierać dodatki prosto z witryny Chrome Web Store, możemy też synchronizować ustawienia, zakładki i hasła przez Konto Google.

Domyślnie Chromium na Windows obsługuje internetowe wideo HTML5 tylko w formatach Vorbis, Theora i WebM. Google Chrome wspiera dodatkowo H.264, AAC i MP3. Nie przeszkadza to w oglądaniu filmów na YouTube, ale może sprawić, że niektóre inne serwisy wideo nie będą działały.

Uwaga!

Dla systemów Windows XP oraz Windows Vista ostatnią działającą wersją tej przeglądarki jest Chromium 49.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.665 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań180 162
Data aktualizacji27 mar 2023
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Chromium ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (3)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (411)