WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWChromium
Chromium ikona

Chromium128.0.6542

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Chromium to tworzona przez Google opensource'owa przeglądarka internetowa, z której powstaje później przeglądarka Chrome, a także inne przeglądarki, takie jak Opera, Vivaldi czy Yandex Browser.

Chromium różni się od Chrome jedynie brakiem własnościowych i zamkniętych komponentów, dodawanych przez Google, oraz innym logo. Nie ma tu komponentu automatycznej aktualizacji, widoku warunków licencjonowania, i mechanizmu śledzenia aktywności użytkownika, dlatego Chromium można śmiało polecić każdemu, kto dba o swoją prywatność.

Ta opensource'owa przeglądarka jest za to w pełni kompatybilna z rozszerzeniami i wtyczkami do Google Chrome. Możemy w Chromium używać czytnika PDF i zintegrowanego Flash Playera oraz pobierać dodatki prosto z witryny Chrome Web Store, możemy też synchronizować ustawienia, zakładki i hasła przez Konto Google.

Domyślnie Chromium na Windows obsługuje internetowe wideo HTML5 tylko w formatach Vorbis, Theora i WebM. Google Chrome wspiera dodatkowo H.264, AAC i MP3. Nie przeszkadza to w oglądaniu filmów na YouTube, ale może sprawić, że niektóre inne serwisy wideo nie będą działały.

Uwaga!

Dla systemów Windows XP oraz Windows Vista ostatnią działającą wersją tej przeglądarki jest Chromium 49.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.766 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań184 774
Data aktualizacji17 cze 2024
Rozmiar pliku235.94 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Chromium ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (3)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (414)