Ciekawe przecieki o nowym rysiku Apple – Pencil 2 z interfejsem dotykowym

Ciekawe przecieki o nowym rysiku Apple – Pencil 2 z interfejsem dotykowym

Ciekawe przecieki o nowym rysiku Apple – Pencil 2 z interfejsem dotykowym
23.06.2016 15:03, aktualizacja: 23.06.2016 15:15

Wśród zaprezentowanych na konferencji BUILD nowości, jakie nadejdą wraz z rocznicową aktualizacją Windowsa 10, świetnie prezentował się tryb Windows Ink kompatybilny z tabletami kompatybilnymi z rysikami. Obsługa tabletu za ich pomocą pozostaje jednak domeną branży kreatywnej i nie znajduje szerokiego uznania wśród przeciętnych użytkowników. Czy zmieni to nowy rysik, nad którym pracuje Apple?

Obraz

Pierwszy rysik Apple, Apple Pencil, pojawił się na rynku pod koniec zeszłego roku jako niemal nieodłączne akcesorium do iPada Pro. Mimo świetnego wykonania, to nie sposób twierdzić, aby zrewolucjonizował on tę klasę sprzętu, która przecież może oferować znacznie więcej, niż rozpoznawanie siły nacisku czy kąta pomiędzy rysikiem a powierzchnią. Z dokumentacji patentowej, jaka trafiła do amerykańskiego urzędu patentowego wynika, że Apple może duże zmiany w tych urządzeniach dopiero opracowywać.

Kluczową różnicą pomiędzy nowym rysikiem (Apple Pencil 2?) a tym już dostępnym oraz urządzeniami sprzedawanymi przez konkurencję, np. rysiki Microsoftu do Surface’ów, jest to, że sama jego powierzchnia będzie stanowiła panel dotykowy. To zaś ma znaleźć zastosowanie w zbieraniu dodatkowych informacji na wejściu, które poszerzą możliwości rysika – obsługa za pomocą niego nie będzie bowiem wiązała się jedynie z rysowaniem.

Pod uwagę brana może być na przykład siła nacisku palców nie tylko rysika na powierzchnię, ale także palców na rysik. W dokumentacji przykładowym zastosowaniem ma być gest obrócenia rysika w dłoni w osi pionowej, co miałoby skutkować obróceniem edytowanego obiektu lub całego płótna z dokładnością do kąta. Nadal mowa zatem o zastosowaniach przydatnych przede wszystkim dla grafików, mimo że rysiki świetnie działają na przykład jako… kontroler do gier.

Obraz

Oczywiście nie należy oczekiwać, że finalny produkt czy choćby prototypy zobaczymy lada moment. Bardziej prawdopodobne jest, że sensory dotykowe trafią do rysika wraz z jego kolejną generacją. Ta zaś zapewne będzie towarzyszyć dopiero premierze iPada Pro 2 – na nią zaś, biorąc pod uwagę, że zaledwie przed kilkoma miesiącami zaprezentowano jego mniejszą wersję, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)