Ciemny motyw w Chrome to za mało? Nowe opcje personalizacji dostępne do testów

W Chrome można testować nowe ustawienia kolorów
W Chrome można testować nowe ustawienia kolorów
Oskar Ziomek

17.06.2019 15:52, aktual.: 17.06.2019 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiana motywu w Google Chrome jest teraz dużo wygodniejsza niż wcześniej. Do testowego wydania Canary trafiły bowiem nowe opcje dostosowywania karty startowej, w których możliwy jest wybór tła (grafiki lub jednolitego koloru) oraz jednego z kilku motywów.

Na razie lista jest uboga, ale już teraz pozwala w prosty sposób zmienić wygląd przeglądarki. Nowe opcje dostępne są w Chrome Canary 77. To testowa wersja, którą możecie pobrać z naszego katalogu, na karcie Chrome'a zaglądając do menu Wszystkie wersje.

Nowe opcje personalizacji pustej karty w Chrome.
Nowe opcje personalizacji pustej karty w Chrome.

Opcje nie są jednak dostępne od razu. Konieczne jest ich aktywowanie poprzez modyfikację dwóch flag. By dostać się do ustawień eksperymentalnych, należy w polu adresu wpisać chrome://flags i zatwierdzić przyciskiem Enter. Teraz trzeba już tylko odszukać opcję Chrome colors menu oraz NTP customization menu version 2 – obydwie najprościej będzie znaleźć, wpisując w polu wyszukiwarki frazę customization.

Aktywacja niezbędnych flag.
Aktywacja niezbędnych flag.

Wartość obydwu flag należy zmienić na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę. Od tego momentu, po otwarciu nowej, pustej karty, wygląd strony można modyfikować z poziomu nowego menu, dostępnego po kliknięciu przycisku Dostosuj w prawym, dolnym rogu ekranu.

Personalizacja nowej karty w Google Chrome

Opcje pozwalają wybrać kolor tła, sposób wyświetlania skrótów na nowej karcie oraz motyw. W przypadku tła do wyboru jest lista jednolitych kolorów oraz delikatnych gradientów lub zdjęcia – te w większości, o ile nie wszystkie, pokrywają się z ofertą w aplikacji Tapety dostępnej na Androida.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Korzystając z nowych ustawień należy mieć na uwadze, iż mamy do czynienia z wczesną wersją przeglądarki, a same opcje są funkcją eksperymentalną. Niestabilne działanie jest więc niewykluczone, co już teraz mogę potwierdzić – podczas prób zmiany tła lub motywu, w moim przypadku przeglądarka nie zawsze konsekwentnie reagowała na wskazania myszką.

Mimo to, nowe opcje można bez problemu testować. Poniżej kilka przykładowych kombinacji tła i motywu nowej karty, które można w ten sposób uzyskać:

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przeglądarka Google Chrome jest dostępna do pobrania z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)