Ciemny motyw w kolejnych aplikacjach na Androidzie – Kalendarzu Google i Keep

Ciemny motyw w kolejnych aplikacjach na Androidzie – Kalendarzu Google i Keep

Na Androida trafiają kolejne aplikacje z ciemnym motywem (Depositphotos)
Na Androida trafiają kolejne aplikacje z ciemnym motywem (Depositphotos)
Oskar Ziomek
21.05.2019 18:20

Odświeżony interfejs w ciemnych kolorach trafił do kolejnych aplikacji Google'a na Androidzie. Tym razem twórcy skupili się na Kalendarzu oraz programie do zarządzania notatkami Keep. Wraz z najnowszymi wersjami tych aplikacji, użytkownicy zyskują możliwość włączenia ciemnych motywów, na przykład po to, by oszczędzać wzrok podczas korzystania z programów w ciemnym otoczeniu.

W obydwu przypadkach, aby włączyć nowe kolory, należy odwiedzić ustawienia aplikacji. Ciemny motyw w Kalendarzu jest dostępny począwszy od Androida 7 Nougat, natomiast w aplikacji Keep już od Androida 5 Lollipop. Użytkownicy testowego Androida Q muszą być natomiast świadomi, że tutaj aplikacje wyświetlane są domyślnie w takim motywie, jaki ustawiony jest dla całego systemu.

  • Ciemny motyw w Kalendarzu Google, źródło: Google.
  • Ciemny motyw w Keep, źródło: Google.
[1/2] Ciemny motyw w Kalendarzu Google, źródło: Google.

Co istotne, jak zwykle w przypadku aplikacji Google'a, aktualizacja nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników w tym samym momencie. W związku z tym trzeba się uzbroić w chwilę cierpliwości – producent deklaruje, że ciemny motyw trafi do Kalendarza oraz Keep w ciągu 15 dni od udostępnienia najnowszego wydania. Czas ten należy liczyć odpowiednio od 16 oraz 20 maja.

Ciemne kolory trafiające do Kalendarza i Keep to kolejny krok na drodze do udostępnienia podobnych kolorów we wszystkich domyślnych aplikacjach na Androidzie. Wcześniej ciemne kolory trafiły już między innymi do testowej wersji Chrome'a, Centrum Pomocy oraz Dysku Google.

Kalendarz Google oraz Keep na Androida można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)