Cisco wita w „Erze zettabajtów”

Cisco wita w „Erze zettabajtów”

31.05.2012 13:44

To, że konsumpcja danych z Internetu rośnie niemal z dnia na dzień nie jest niczym zaskakującym. Ale jak szybko? Odpowiedź na to pytanie opublikowała firma Cisco w ramach corocznego raportu Visual Networking Index.

Według raportu Cisco, w 2016 roku prześlemy 3 razy więcej danych, niż w 2012. Prognozy przewidują, że w 2016 roku na świecie będzie około 3,4 miliarda użytkowników Internetu i 19 miliardów podłączonych do niego urządzeń. Średnia przepustowość łącza na świecie wzrośnie z 9 Mb/s do 35 Mb/s, co wpłynie przede wszystkim na konsumpcję materiałów wideo przesyłanych strumieniowo. Ilość danych przesłanych miesięcznie wzrośnie z około 44 eksabajtów miesięcznie (około 1018 bajtów) do ponad 110 eksabajtów w 2016 roku. Oznacza to, że gdzieś w 2015 roku wejdziemy w erę przesyłania zettabajta (i więcej) danych rocznie. W 2011 przeciętny użytkownik Internetu generował około 12 GB danych miesięcznie, za 4 lata wygeneruje aż 32,3 GB.

Nowością jest raport o zmianach na rynku usług. Według Cisco, wideo zajmuje najwięcej naszych transferów i tendencja ta się utrzyma. Specjaliści przewidują, że w ciągu najbliższych 4 lat zanotujemy wzrost popularności telewizji cyfrowej, wideo będzie również najszybciej zdobywającą użytkowników usługą na systemach konsumenckich — 86% przesłanych danych będą stanowić filmy. W biznesie zaś królować będą wideokonferencje.

Obecnie urządzenia mobilne są odpowiedzialne za 10% ruchu, w ciągu najbliższych czterech lat mają przekroczyć próg 30%. Wzrośnie również popularność Wi-Fi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)