Civilization VI: Rise and Fall – duży dodatek z wieloma nowościami

Civilization VI: Rise and Fall – duży dodatek z wieloma nowościami

29.11.2017 10:53, aktual.: 29.11.2017 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma 2K – wydawca Sid Meier's Civilization VI, wraz z producentem gry, firmą Firaxis, zapowiedziała nowy dodatek. Będzie on nosił tytuł Rise and Fall i będzie dostępny już 8 lutego 2018 roku. Rozszerzenie przyniesie sporo ciekawych nowości, w tym nowych liderów i nowe cywilizacje.

Nowa odsłona Civilization spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród graczy i dziennikarzy. Świadczą o tym świetne recenzje po premierze i wysoka ocena (88%) w serwisie Metacritic. Cywilizacja VI zadebiutowała w listopadzie 2016 roku, przez ten czas otrzymała m.in. DLC wprowadzające średniowieczną Polskę.

Teraz jedna z najlepszych gier strategicznych ostatnich lat, otrzyma większą aktualizację. Nowy dodatek został zatytułowany Rise and Fall (Powstanie i Upadek). Wprowadzi on 9 nowych liderów, 8 nowych cywilizacji z unikatową rozgrywką i dedykowanymi nowościami (budynki, jednostki i cuda). Dodatek to także Historic Moments (Historyczne Momenty) – zależnie od rozwoju cywilizacja gracza wkroczy w Dark Age lub Heroic Age – epoki z własnymi zadaniami do wykonania i bonusami.

Civilization VI: Rise and Fall Expansion Announcement Trailer

W Rise and Fall każde miasto otrzyma własny wskaźnik lojalności. Jeśli spadnie on do niskiego poziomu, to gracz odczuje niższe wpływy z podatków, a nawet będzie musiał poradzić sobie z buntami, które nieopanowane, mogą przyczynić się do utraty kontroli nad miastem. W zarządzaniu miastem będzie jednak można skorzystać z pomocy specjalnych jednostek – pojawi się możliwość rekrutacji gubernatorów.

Kolejna nowość to oś historyczna, czyli funkcja przedstawiająca historię cywilizacji gracza. Będzie ona pokazywała w postaci graficznej najlepsze, jak i najgorsze okresy w historii. Pojawią się również nagłe zdarzenia mające urozmaić rozgrywkę, a dostępna już mechanika sojuszy, zostanie usprawniona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)