Click-to-Run 2.0, Office on Demand i czytanie aktywne

29.08.2012 16:56

Dział firmy Microsoft, który zajmuje się rozwijaniem pakietu Office, nie pozostaje w tyle za tymi odpowiedzialnymi za Windows 8 czy sprzęt. Osoby, które pobrały przedpremierową wersję próbną pakietu Office 2013, mile zaskoczyła między innymi możliwość pracy jeszcze w czasie instalacji pakietu. Są również podejrzenia, że Microsoft zaatakuje rynek publikacji cyfrowych.

Obraz

Opcja Click-to-Run, czyli możliwość uruchomienia programu zanim zostanie on zainstalowany, zagościła jeszcze w niektórych wersjach Office 2010. Microsoft nauczył się, że im szybciej użytkownik będzie gotów do pracy, tym będzie szczęśliwszy. Ważną obserwacją, która przyda się nie tylko temu producentowi oprogramowania, jest fakt, że lepiej aby pierwszą czynnością po uruchomieniu zainstalowanej aplikacji nie była konieczność pobrania aktualizacji.

To właśnie te doświadczenia pozwoliły pracownikom Microsoftu zaprojektować Click-to-Run 2.0. W wersji finalnej Office 2013 będzie pobierany w tle jeszcze zanim użytkownik kliknie przycisk rozpoczynający instalację, dzięki czemu jeszcze szybciej będzie mógł skorzystać z aplikacji. Jeśli wybrany komponent jeszcze nie będzie gotowy, użytkownik zostanie o tym poinformowany. Jednym słowem — wszystko pobierane będzie w tle, a użytkownik szybko rozpocznie pracę… i będzie szczęśliwy. Microsoft planuje również możliwość automatycznego naprawiania pakietu, także bez połączenia z Internetem. Kolejną nowością jest Office on Demand, czyli możliwość pracy z pakietem na dowolnym komputerze, jeśli posiadamy licencję. Po wejściu na stronę Office i zalogowaniu się aplikacje zostaną pobrane (ale nie zainstalowane) na używany komputer i usunięte po zakończeniu pracy (po zamknięciu strony).

Microsoft planuje również wejść na pole publikacji cyfrowych, nie wiadomo jednak jeszcze jak ma zamiar zmienić czytanie, jakie znamy dziś. Z pewnością związek z tym przedsięwzięciem ma współpraca firmy z Redmond z wydawnictwem Barnes and Noble, do którego należy marka czytników Nook. Według ogłoszenia, które znalazło się na stronach Microsoftu, oddział zajmujący się pakietem Office poszukuje osoby, która poprowadzi nowy projekt pod hasłem „aktywne czytanie”. Mają to być nowe aplikacje i usługi, które będą związane z łączeniem elementów interaktywnych i publikacji cyfrowych ku uciesze czytających aktywnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)