Clutter uporządkuje pocztę w Office 365

Clutter uporządkuje pocztę w Office 365

Clutter uporządkuje pocztę w Office 365
Redakcja
12.11.2014 12:01

Ostatnie tygodnie należały do Google. Firma ta nie tylko pokazała nowe modele Nexusów i system Android 5.0 Lollipop, ale także zaktualizowała wiele ze swoich aplikacji zarówno mobilnych jak i webowych. Jedną z nowości był Inbox, nowa odsłona skrzynki pocztowej, która skupiła się na wykonywaniu zadań. Microsoft nie chce być gorszy i poinformował o nowej usłudze o nazwie Clutter, która ma znacznie zwiększyć efektywność pracy z pocztą internetową.

Dla wielu osób poważnym problemem jest ilość otrzymywanej poczty. Po osiągnięciu pewnej granicy, użytkownik może mieć poważne problemy z określeniem, które z wiadomości są naprawdę ważne, a które można odłożyć na później, dodatkowo tak, aby o nich nie zapomnieć. Pewnym rozwiązaniem są foldery, ale samodzielna segregacja nie należy do zadań najprzyjemniejszych, wymaga też nieco czasu. Clutter ma być odpowiedzią na potrzeby osób borykających się z tym problemem. Stanowi on kolejną „warstwę” w obsłudze poczty, która w sposób automatyczny pozwala na wyeksponowanie tego, co najważniejsze, a odłożenie na później rzeczy mniej istotnych.

Rozwiązanie to jest nowym folderem w skrzynce w ramach usługi Office 365. Kiedy otrzymujemy wiadomość, jest ona najpierw sprawdzana przez filtry antyspamowe. Jeżeli okaże się czysta, nastąpi dodatkowe sprawdzenie, które określi „ważność” danego maila. Sprawy nieistotne, które mogą zostać wykonane w innym terminie trafią automatycznie do folderu Clutter. W skrzynce odbiorczej zobaczymy jedynie to, co wymaga od nas szybkiej reakcji. Algorytm wprowadzony przez Microsoft ma uczyć się indywidualnego zachowania użytkowników, a w efekcie coraz lepiej segregować pocztę i jeszcze bardziej ułatwiać jej przeglądanie.

Nauka może zostać przyśpieszona przez ręczny wybór użytkownika: może on zarówno przenieść pocztę do tego folderu, jak i do skrzynki odbiorczej, dając tym samym sygnały, że powinna ona zostać inaczej potraktowana. Nowa usługa nie jest domyślnie włączona, trzeba to zrobić w opcjach Outlook Web App (OWA). Jak na razie Clutter jest przeznaczony jedynie dla użytkowników korzystających z poczty biznesowej tj. Office 365 do tego w języku angielskim. Inne języki będą zyskiwały jego obsługę w miarę czasu. Microsoft nie planuje za to wdrażania algorytmu do skrzynek konsumenckich.

Jeżeli skonfrontujemy rozwiązania Microsoftu z tymi oferowanymi przez Google, to nie wyglądają one na innowacyjne. Możliwości Gmaila są znacznie większe. Od dłuższego czasu oferuje on różne rozwiązania (i to wszystkim swoim użytkownikom) jak np. skrzynkę typu priorytety, gdzie ważna poczta jest wyróżniania. Innym wyborem jest obecny układ domyślny, który segreguje pocztę na kilka kategorii (główne, społeczności, oferty, powiadomienia i fora), ale każdy może wrócić i do rozwiązań klasycznych. Cluttera nie sposób porównać do Inboxa: to drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej zaawansowane, traktuje pocztę jak zadania, potrafi również analizować ich treść i prezentować dodatkowe informacje jak np. ceny lotów na zbliżający się wyjazd. Najważniejsze jednak, że obie usługi dynamicznie się rozwijają.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)