Co jeszcze warto wiedzieć o Windows 8 Release Preview?

Co jeszcze warto wiedzieć o Windows 8 Release Preview?

01.06.2012 14:03

O wszystkich zmianach, które wprowadzono w udostępnionej wczoraj wersji Release Preview Windowsa 8 poinformować nie sposób, a na wiele niewidocznych gołym okiem warto zwrócić uwagę.

Atrakcyjnie prezentuje się Windows Store, którego nową wersję opisał dziś Microsoft na blogu deweloperskim. Poza nowymi aplikacjami z 38 krajów, jak Fruit Ninja, Financial Times, czy genialna przeglądarka wszelkiego rodzaju koktajlów — Cocktail Flow wprowadzone zostały również liczne zmiany na podstawie zgłoszeń użytkowników poprzednich wersji testowych. Duży nacisk położono na poprawę nawigacji, dodano również menedżera pobierania z możliwością anulowania transferu. Deweloperów zainteresują również zmiany w regulaminie.

Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale Internet Explorer 10 w wersji Release Preview Windowsa 8 ma włączoną opcję zapewniającą honorowanie nagłówka Do Not Track. Na blogu Microsoft zaznaczył, że jest to ważny krok w ochronie prywatności użytkowników systemu Microsoftu. W IE9 wprowadzony został mechanizm Tracking Protection.

W dniu wydania Release Preview Windowsa 8 do pracowników Adobe rozesłana została notatka, która rzuciła nowe światło na zintegrowaną z IE10 wtyczkę Flash. Adobe i Microsoft współpracują nie tylko nad umożliwieniem Flashowi działania w sytuacjach, kiedy inne wtyczki nie będą dopuszczane, ale również nad aktualizacjami za pośrednictwem Windows Update.

Osobom, którym brakuje Windows Media Center lub po prostu odtwarzania płyt DVD, przychodzi na pomoc FAQ. Na razie jest możliwość doinstalowania go za pośrednictwem opcji Add features to Windows 8 z podanym w FAQ kluczem produktu (MBFBV-W3DP2-2MVKN-PJCQD-KKTF7). Niestety w przyszłości Windows Media Center nie będzie dostępny za darmo, co stawia pod znakiem zapytania możliwości oglądania DVD z poziomu Windows 8 bez dodatkowych programów.

Doszły do nas również słuchy, że ta wersja Windowsa 8 nie z każdym procesorem będzie współpracować. System wymaga rozszerzenia Physical Address Extension (PAE), bitu Never eXecute (NX lub XD — eXecute Disable — w przypadku procesorów Intela), oraz zestawu instrukcji SSE2.

Niedługo po pojawieniu się Windowsa 8 Release Preview AMD udostępnił testową wersje sterowników Catalyst, które można pobrać z naszej bazy programów. Szczegóły dotyczące wydania i listę wspieranych kart można znaleźć na stronie wsparcia AMD.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)