Co jeszcze znajdziemy w Windows Phone 8?

Co jeszcze znajdziemy w Windows Phone 8?

27.07.2012 14:38

W rękach redakcji Mobile Tech World znalazł się emulator z wersji deweloperskiej jeszcze nie wydanego Windows Phone 8 SDK. Dzięki temu możemy zobaczyć niektóre zmiany wprowadzone do nadchodzącej wersji systemu mobilnego Microsoftu — Windows Phone 8 (Apollo).

Na liście zmian, które zostały już znalezione, znajduje się na przykład możliwość kadrowania i obracania zdjęć i drobne usprawnienia w galerii oraz system tworzenia kopii zapasowych listy aplikacji, ustawień, SMS-ów, zdjęć czy zakładek. Nokia Maps będą umożliwiać pobranie danych do wykorzystania bez łączności z siecią, ekran blokowania można skonfigurować tak, aby pokazywał powiadomienia z wybranych aplikacji, zaś programy z pakietu Office zyskają nowy interfejs. Warto zwrócić uwagę na OneNote, który bardzo przypomina wersję Metro dla Windows 8.

Jednak najwięcej ciekawostek znajdziemy w Internet Explorerze 10. Przycisk na pasku adresu można samemu skonfigurować i przypisać mu jedną z trzech funkcji: wyświetlenie menu kart, listy ulubionych albo, zależnie od kontekstu, zatrzymanie ładowania lub odświeżenie strony. Moduł monitorujący sieć DataSmart zostanie przemianowany na DataSense i będzie miał możliwość przesyłania danych stron przez proxy Microsoftu. Co ciekawe, Microsoft najwyraźniej planuje umożliwić posiadaczom telefonów oszczędność przesłanych pakietów, gdyż serwery pośredniczące będą mogły na życzenie kompresować przesyłane strony. Ponadto będzie można zablokować ciasteczka wysyłane przez wybrane strony.

O mobilnym Internet Explorerze 10 wiemy ponadto, że będzie wykorzystywał ten sam silnik renderowania, co jego desktopowy odpowiednik. Przeglądarka będzie również obsługiwać filtry SmartScreen, które mają obronić użytkowników przed stronami wyłudzającymi dane i instalującymi złośliwe oprogramowanie i w pewnym stopniu przed wirusami w pobranych plikach. Kontrola opiera się na dynamicznych listach zawierających zgłoszone szkodliwe witryny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)