Co przyniesie CS6: Adobe Audition, DreamWeaver, Premiere Pro i After Effects

Co przyniesie CS6: Adobe Audition, DreamWeaver, Premiere Pro i After Effects

12.04.2012 15:25, aktualizacja: 12.04.2012 15:42

Wiemy już trochę o nowościach, które szykuje dla użytkowników pakietu Creative Suite CS6 firma Adobe w programach Photoshop, Illustrator i InDesign, ale to jeszcze nie wszystko. Na stronach Adobe są również filmy uchylające rąbka tajemnicy w sprawie kolejnej odsłony programów Audition i Dreamweaver, ale to jeszcze nie wszystko. Na tegorocznej wystawie w ramach targów National Association of Broadcasters (16-19 kwietnia) Adobe będzie prezentować nowości w After Effects i Premiere Pro.

Adobe Audition doczekał się możliwości automatycznego dopasowywania ścieżki dźwiękowej do ruchu ust aktora. Narzędzie to jest niezastąpione, jeśli pracujemy z materiałem, do którego głos aktorów został dograny w studiu. Nawet przy pracy z dobrymi aktorami, którzy potrafią wypowiedzieć swoje kwestie tak samo na planie i przed mikrofonem, materiał nie jest idealnie dopasowany. Adobe Audition będzie w stanie zaoszczędzić sporo czasu przy montażu w takich sytuacjach. A kiedy praca nad danym fragmentem będzie skończona, klipy można połączyć w grupę i zapamiętać ich pozycję względem siebie na osi czasu. Aby edytować jeden z klipów nie trzeba rozbijać grupy — można zamiast tego na chwilę „zawiesić” grupowanie. Prawie kompletna lista zmian, które znajdą się w Audition CS6, znajduje się na blogu Adobe.

Dreamweaver CS6 został uzbrojony w narzędzie, które pomoże przygotować układy stron, które będą dostosowywać się do rozmiaru ekranu, na którym są wyświetlane. Na początek należy wybrać liczbę kolumn i wierszy. Każdy element strony zostaje umieszczony w zdefiniowanym osobno dla danego typu urządzeń obszarze. Dzięki temu strona będzie wyglądać dobrze w każdej rozdzielczości, gdyż układ elementów będzie się automatycznie dostosowywał do dostępnego miejsca.

Jeśli zaś chodzi o nowości w After Effects i Premiere Pro, warto oczywiście zaczekać na prezentacje z NAB. Jednak w przypadku można już zaostrzyć sobie apetyt zaglądając na stronę poświęconą nowościom w pakiecie Production Premium CS6. Znajdziemy tu materiały wideo prezentujące między innymi nowy interfejs Premiere Pro i bogate możliwości manipulacji kolorem, nowe narzędzia 3D w After Effects, możliwości stabilizacji obrazu i usuwania artefaktów migawki na filmach oraz szybszy i bardziej elastyczny Media Encoder. Jak widać, filmowcy też mają na co czekać. Na blogu Adobe można znaleźć prawie pełne listy zmian i nowości w After Effects CS6 oraz Premiere Pro CS6.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)