Co wybierają gracze? Steam udostępnił listę najpopularniejszych kontrolerów

Co wybierają gracze? Steam udostępnił listę najpopularniejszych kontrolerów

26.09.2018 18:13, aktual.: 26.09.2018 18:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z kluczowych cech dobrej konsoli do gier jest dopracowany kontroler. Przyznam się, że właśnie z tego powodu wybrałem Xboksa One. Z kontrolerem Microsoftu mogę spędzić kilka godzin, bez zbytniego zmęczenia dłoni. Jak jednak wyglądają statystyki na Steam? Okazuje się, że kont z podłączonym kontrolerem jest 60 mln, a wielu użytkowników sięgnęło po sprzęt zaprojektowany przez Microsoft.

Obraz

Klawiatura i myszka czy gamepad? Naprawdę trudno jest wskazać jakie urządzenie jest tym najlepszym. Warto zauważyć, że sporo zależy od gatunku gry. W końcu granie w strzelanki czy strategie na kontrolerze nie należy do zbyt przyjemnych doświadczeń. Z drugiej strony wyścigi, sporo gier akcji czy bijatyki często dostosowane są do sterowania kontrolerem. Pozostają jeszcze preferencje konkretnego gracza, który jak najbardziej ma prawo uważać, że nie nic lepszego od klawiatury i myszki, bez względu na grę.

Obraz

Najwięcej użytkowników wybrało kontroler od Xboksa 360 (45 proc.), drugie miejsce zajmuje gamepad od PlayStation 4 (20 proc.), trzeci jest kontroler od Xboksa One (19 proc.). Nie powinna dziwić wysoka popularność kontrolerów Microsoftu, które na Windows przez wielu producentów gier traktowane są jako jedyny słuszny wybór. Oczywiście kontrolery od Xboksa to także naprawdę świetny sprzęt, który wybierany jest ze względu na jakość wykonania, precyzję i wygodę sterowania.

Obraz

Interesująco wyglądają statystyki za ostatni miesiąc. Najwięcej graczy używa kontrolera od Xboksa One, co oczywiście można było przewidzieć. Jednakże na kolejnym miejscu nie znajduje się drugi gamepad Microsoftu czy kontroler od PS4. Lepszym wynikiem może pochwalić się Switch Pro. Został on wypuszczony na rynek w 2017 roku i od momentu premiery ciągle zdobywa nowych użytkowników. Co ciekawe, autorski kontroler opracowany przez Steam nie ma zbyt wielu fanów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)