Coding.fm — jeśli brakuje Ci dźwięku pisania kodu…

30.08.2012 14:31, aktual.: 22.09.2012 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są takie dźwięki, które wprowadzają nas w konkretny nastrój, pomagają się skupić lub sprawiają, że lepiej się śpi. Od lat można było kupić chociażby płytę z odgłosami lasu lub płynącej wody i słuchając jej zrelaksować się w zaciszu własnego domu (jeśli komuś to oczywiście odpowiada ;)), a w dobie Internetu można znaleźć odpowiednie radio, klipy na YouTube lub generator konkretnych dźwięków.

Jakiś czas temu popularność zdobyła strona Raining.fm, która wyświetla kilka zdjęć i pozwala słuchać odgłosów deszczu. Strona była inspiracją dla twórców Coding.fm, która stara się wypełnić pustkę w uszach i sercach tęskniących za odgłosem pisania na klawiaturze. Jeśli więc ktoś lubi spać przy dźwiękach pisania lub lepiej się czuje w towarzystwie innych programistów, ta niepozorna strona może rozwiązać problem. Do wyboru mamy tam trzy style kodowania: poniedziałkowy poranek (łatwo sobie to wyobrazić), hackaton — kodowanie dynamiczne i zawzięte, oraz wściekłego programistę z wyraźnie akcentowanymi uderzeniami w pewne klawisze.

Obraz

Inną kategorią dźwięków, które mają spory wpływ na nasze samopoczucie, są szumy. Generatory białego szumu znane są z tego, że pomagają usnąć, a osobom z problemami ze skupieniem ułatwiają odcięcie się od przeszkadzających dźwięków. To również można znaleźć w Sieci, na przykład w postaci SimplyNoise — uznawanego za najlepszy generator szumu białego, różowego i czerwonego (brązowego, Browna).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)