Commodore 64 jak iPad: zobacz dotykowy interfejs dla 8-bitowego komputera

Commodore 64 jak iPad: zobacz dotykowy interfejs dla 8-bitowego komputera27.10.2015 09:59
Commodore 64 jak iPad: zobacz dotykowy interfejs dla 8-bitowego komputera

Jeśli macie wciąż na chodzie jakieś Commodore 64, to wartosprawdzić, jak sprawdzałoby się w roli „tabletu”. Pomysł nanowoczesny interfejs dotykowy na klasycznym 8-bitowym komputerzezrodził się w głowie jima_64, który nie tylko zdołał napisaćciekawą nakładkę na system C64, ale też podłączyć do niegoprawdziwy dotykowy ekran, podpinany przez interfejs RS-232C.

cOS on commodore 64. Modern user interface with optional touchscreen.

Nawet bez ekranu dotykowego można jednak wypróbowaćoprogramowanie, które przynosi w 8-bitowy świat takie atrakcje jakcyfrowa asystentka Siri, a do tego liczne i gry i zabawne aplikacje.Nakładką cOS można sterować bowiem też za pomocą dżojstika iklawiatury.

Using cOS Test/Demo disk to play a song, display a picture and run Windows 9 with IE 6?

Na blogu autora znajdziecieobrazy z cOS-em, do nagrania na dwustronnej stacji dysków 5,25”lub do wykorzystania w emulatorze software'owym (choć to już niejest tak ekscytujące). Zainteresowanych sceną retro-oprogramowaniana komputery Commodore zapraszamy też do zapoznania się zkompletnym systememACE, oraz poświęconym tej tematyce artykułemJacka Szumowskiego Ośmiobitowce nie chcą umrzeć – noweoprogramowanie na stare komputery.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)