Comodo Internet Security ze wsparciem dla Windows 8.1 i dodatkiem PrivDog

Comodo Internet Security ze wsparciem dla Windows 8.1 i dodatkiem PrivDog

Redakcja
26.09.2013 13:41

Co prawda najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie systemu komputerowego jest obiekt znajdujący się pomiędzy monitorem a krzesłem, ale sama świadomość to czasami za mało. Użytkownik może mieć pecha, może mieć chwilę słabości i nieostrożności, albo po prostu sam porusza się po miejscach internetu, które nie są bezpieczne. Zarówno w takich wypadkach, jak i sytuacjach gdy świadomości brakuje, dobrym rozwiązaniem jest jakieś oprogramowanie ochronne. Właśnie pojawiła się ważna aktualizacja dla popularnego, darmowego i mimo pewnych niedociągnięć uznanego za skuteczny Comodo Internet Security.

Obraz

Najnowsza odsłona pakietu to przede wszystkim wsparcie dla najnowszego Windows 8.1 – system ten posiada zmodyfikowany kernel, przez co wiele pakietów, w szczególności tych zawierających np. moduły piaskownic lub HIPS bez aktualizacji może nie działać prawidłowo, lub nawet doprowadzać do awarii wskutek niekompatybilnych sterowników. Comodo Internet Security został również wzbogacony o opcjonalny dodatek PrivDog – jest to niewielki plugin przeznaczony dla przeglądarek internetowych (w tym i dla udostępnianego przez Comodo forka Chromium, a więc przeglądarki Dragon), który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności użytkownika. Blokuje on sieci reklamowe, śledzące ciasteczka, widgety z sieci społecznościowych oraz skrypty statystyczne pokroju Google Analytics. PrivDog można więc uznać za swoiste połączenie znanych dodatków AdBlock oraz Ghostery.

Nowe Comodo to również poprawki zgłoszonych błędów. Podobnie jak przy okazji poprzedniego wydania, tak i tutaj poprawiono ponad 200 z nich. Z najważniejszych można wymienić to, że obecnie Chrome oraz Dragon w wersjach 28.x i późniejszych prawidłowo działają w trybie zwirtualizowanym. Naprawiono lukę pozwalającą na ominięcie przez malware HIPSa i piaskownicy w trakcie tworzenia wpisów autorun, oraz zawieszanie procesu systemowego eksploratora podczas instalacji Comodo. Tak duża ilość błędów daje jednak do myślenia – choć pakiet w szóstej odsłonie zadebiutował już dawno temu, ciągle znajdowane są kolejne i kolejne… Jest to jednak produkt darmowy, co warto mieć na uwadze podczas jego oceny. Najnowszą wersję Comodo Internet Security znajdziecie oczywiście do pobrania w bazie naszego serwisu. Zapraszamy również do artykułu, dzięki któremu będziecie w stanie skonfigurować pakiet Comodo w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)