Corel VideoStudio Pro X6 z nowymi funkcjami

Corel VideoStudio Pro X6 z nowymi funkcjami

Kuba Pawlak
06.03.2013 11:39

Firma Corel wydała kolejną odsłonę swojego pakietu oprogramowania do edycji nagrań wideo — VideoStudio Pro X6 — w którym znajdziemy zaawansowane efekty, narzędzia pozwalające twórczo opracować materiał, a także narzędzia do nagrań ekranowych, interaktywnych filmów na potrzeby publikacji cyfrowych oraz przygotowywania dysków z materiałami multimedialnymi.

Nowa wersja programu VideoStudio Pro X6 wprowadza 10 dużych nowości oraz kilka ulepszeń. Jedną z ciekawszych funkcji jest śledzenie ruchu obiektu, które analizuje poruszające się obiekty na ekranie i oferuje możliwość łączenia ich z elementami tekstowymi i graficznymi. Na przykład do postaci idącej ulicą można dodać dymek z myślami albo zamazać rejestracje aut lub twarze. W nagraniach wideo od wersji X6 można dodawać napisy towarzyszące ścieżce dźwiękowej lub będące tłumaczeniem materiału na inny język. Nowa funkcja edytora napisów pomaga zaoszczędzić czas dzięki zastosowaniu technologii wykrywania głosu, która błyskawicznie dopasowuje napisy do dialogów w materiale wideo.

Whats New in VideoStudio Pro X6

Kolejną nowością jest funkcja pozwalająca na tworzenie animacji poklatkowych z wykorzystaniem materiałów z lustrzanki cyfrowej oraz możliwość sterowania aparatem bezpośrednio z poziomu komputera lub tabletu z systemem Windows. VideoStudio Pro X6 obsługuje obraz wideo o rozdzielczości Ultra High-Definition (4K), czyli nagrania o maksymalnej rozdzielczości do 4096 x 2160 pikseli. Producent zadbał również o obsługę formatu AVCHD 2.0, AVCHD 3D, AVCHD Progressive, AVCHD 3D/Progressive oraz filmów QuickTime z kanałami alfa. Ponadto udoskonalono m.in. funkcje odpowiedzialną za rejestrowanie działań na ekranie, zmiennie szybkości odtwarzania klipów wideo, porządkowanie i ogólną obsługę ścieżek.

Corel VideoStudio Pro X6 jest dostępny w cenie 299 złotych brutto, natomiast uaktualnienie od wersji X4 można nabyć już za 228,99 złotych z VAT. Wersję testową programu można pobrać z naszego portalu, z działu PROGRAMY → Multimedia → Pakiety multimedialne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)