CorelDRAW Technical Suite X7 już w Polsce

CorelDRAW Technical Suite X7 już w Polsce

CorelDRAW Technical Suite X7 już w Polsce
13.04.2015 14:07

Na polskim rynku już jest dostępny pakiet CorelDRAW Technical Suite X7 – zestaw programów dla specjalistów zajmujących się przygotowywaniem dokumentacji technicznej.

W tej wersji wprowadzona została możliwość umieszczania w plikach PDF modeli trójwymiarowych i oglądania ich pod różnymi kątami, a także zaglądanie do środka konstrukcji w widoku przekroju bezpośrednio w tym pliku. W tej wersji wprowadzono także wymianę danych z systemami pamięci tłumaczeniowych (TMS) w standardzie XLIFF. Tłumaczenia mogą być umieszczane w istniejących dokumentach lub dodawane do kopii plików przygotowanych dla kolejnych języków.

Obraz

Interfejs użytkownika został przeprojektowany i w nowej wersji jest o wiele bardziej elastyczny, niż w poprzednich. Przy pracy na dwóch ekranach jeden z nich można wykorzystać do tworzenia modelu, a drugi do pracy z dokumentacją i różnych dodatkowych zadań. Dla użytkowników przechodzących na oprogramowanie Corela powstała specjalna przestrzeń robocza „w stylu Adobe”. Podobnie jak w wielu programach do tworzenia grafiki wektorowej, tu także znalazła się możliwość umieszczania konturów na krzywej, po jej lewej lub po prawej stronie. Ponadto znalazł się tu pełnowartościowy edytor formuł matematycznych, narzędzie do rysowania linii równoległych, które znacznie przyspieszy pracę, okno dialogowe pozwalające odzyskać kontrolę nad wypełnieniami oraz znany z CorelDRAW generator kodów QR, który umożliwia umieszczenie na kodzie własnej grafiki.

Obraz

Automatyczna aktualizacja ilustracji na podstawie źródła 3D CAD także jest możliwa, a to dzięki dodatkowi Lattice3D Studio CAD. Dzięki temu proces tworzenia rysunków technicznych będzie wygodniejszy – można wykorzystać wstępne projekty 3D do opracowania podstawowej dokumentacji, a w miarę jego rozwoju tylko ją aktualizować na bazie nowych danych.

Sercem CorelDRAW Technical Suite X7 jest program Corel DESIGNER, służący do tworzenia projektów i rysunków technicznych. Aplikacja ta zawiera zaawansowane narzędzia do kreślenia rysunków izometrycznych, umożliwia publikowanie projektów w formie drukowanej, w Internecie i na urządzeniach mobilnych, a także pozwala na pracę z bardzo szeroką gamą formatów plików (od Microsoft Office przez grafiki po standardy branżowe). Program ułatwia osobom przygotowującym dokumentację techniczną szybkie tworzenie projektów, w których można wykorzystać dane pochodzące z różnych źródeł. Dodatek Lattice3D Studio CAD obsługuje formaty montażowe 3D CAD z systemów CATIA, Inventor, NX, PTC Creo, SolidWorks i wielu innych. Poza nimi w pakiecie znajdą się także: CorelDRAW X7, Corel PHOTO-PAINT X7, Corel PowerTRACE X7, Lattice3D Studio Corel Edition, Corel CONNECT, Corel CAPTURE X7 i PhotoZoom Pro 3.

Z nową wersją pakietu pojawiły się nowe opcje członkostwa i subskrypcji. Licencje dostępne są w modelu abonamentowym i „jednorazowym”. Subskrypcję można kupić na miesiąc lub na rok. Aktywna subskrypcja na oprogramowanie daje dostęp do członkostwa premium i dostęp do dodatkowych funkcji i automatycznej aktualizacji pakietu.

Pakiet CorelDRAW Technical Suite X7 jest oferowany w cenie 3330 zł. Cena rocznej licencji subskrypcyjnej wynosi 1200 zł. Wersję testową można znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)