Corsair wypuścił wadliwą partię zasilaczy – rusza program wymiany

Corsair wypuścił wadliwą partię zasilaczy – rusza program wymiany

Corsair wypuścił wadliwą partię zasilaczy – rusza program wymiany
Piotr Urbaniak
05.06.2020 10:14

Corsair ogłosił program wymiany zasilaczy po tym, jak stwierdzono wadę fabryczną w wybranych egzemplarzach modelu SF750. Wadliwa jednostka może się po prostu zepsuć.

Sprawa dotyczy zasilaczy Corsair SF750 wyprodukowanych pomiędzy październikiem 2019 a marcem 2020 roku, o numerze partii od 194448xx do 201148xx. Dla zainteresowanych – jest on umieszczony na tabliczce znamionowej urządzenia, na jego grzbiecie.

Firma nie podaje dokładnej genezy swojego błędu, ale – jak informuje – w przypadku wyżej wymienionych jednostek istnieje podwyższone ryzyko awarii. Sprzyjać temu ma wysoka wilgotność powietrza, a także podniesiona temperatura w pomieszczeniu, gdzie pracuje komputer. Uspokaja jednak przy tym, że uszkodzony zasilacz nie pociągnie za sobą reszty podzespołów.

Obraz

Według oficjalnego stanowiska Corsair, do awarii dochodzi na stronie pierwotnej zasilacza, a więc jeszcze przed konwersją na prąd stały. Mówiąc obrazowo, sprzęt po prostu straci moc, a nie na przykład otrzyma potencjalnie szkodliwe zbyt wysokie napięcie na wejściu do któregoś z komponentów.

Nie jest jasne, na jakie dokładnie rynki trafiła wadliwa partia. Jeśli więc masz w swoim komputerze zasilacz Corsair SF750, to warto sprawdzić jego numer partii i ewentualnie skontaktować się ze sprzedawcą. Producent obiecuje wymianę każdego wadliwego egzemplarza na fabrycznie nową sztukę. Całkowicie bezpłatnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)