Cortana będzie rządzić salonem, zamieszka na Xboksie One po letniej aktualizacji

Strona głównaCortana będzie rządzić salonem, zamieszka na Xboksie One po letniej aktualizacji
06.06.2016 19:38
Cortana będzie rządzić salonem, zamieszka na Xboksie One po letniej aktualizacji

Już niedługo Cortana będzie gościem w salonach użytkowników Xboksa One. Latem Microsoft zamierza wprowadzić asystentkę na konsole nowej generacji. Będzie to część oczekiwanych, letnich aktualizacji.

bEIDlrHF

Konsolom Xbox 360 i Xbox One od dawna można wydawać im polecenia głosowe, ale są one dość ograniczone. Można korzystać tylko z zestawu z góry zdefiniowanych poleceń. Wprowadzenie Cortany na Xboksa One umożliwi bardziej naturalne „rozmowy” z urządzeniem i wprowadzi szerszy zakres możliwości – w końcu Cortana potrafi nie tylko uruchomić program, ale też odpowiadać na pytania i wykonywać za nas niektóre zadania.

350178134735480769

Cortana na Xboksie One będzie dostępna na początku w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. Z asystentką będzie można porozmawiać z pomocą słuchawek i Kinecta. Na konsoli będzie pomagała znaleźć nowe gry, zobaczyć w co grają znajomi, przygotować rozgrywkę sieciową i wykonać inne proste zadania. Z czasem jej możliwości będą coraz szersze, a by z niej skorzystać wystarczy powiedzieć Hey, Cortana, tak samo, jak na innych urządzeniach. Możecie ją zobaczyć w akcji w prezentacji:

Preview, Xbox Update Coming This Summer

Aktualizacja wprowadzi także nowy interfejs kolekcji gier, dzięki któremu znajdowanie i włączanie gier będzie łatwiejsze. W specjalnej kategorii znajdą się gry kupione, które można zainstalować. Podobnie jak w aplikacji Xbox na Windowsa, na konsoli także będzie można odnaleźć znajomych z Facebooka, którzy połączyli swoje konta z Xbox Live. Poprawione zostaną też możliwości udostępniania nagrań z gier i zrzutów ekranu.

350178134735742913

Nowa wersja aplikacji dla Windowsa pozwoli, by gry z komputera były widoczne w usłudze Xbox Live, tak samo jak gry dla Xboksa One. Dzięki temu League of Legends czy XCOM 2 będą miały własne centra w Xbox Live i na każdym urządzeniu będzie można zobaczyć, czy znajomi w te pozycje grają i z nimi porozmawiać. Użytkownicy będą też mogli skonfigurować swoje strumienie wiadomości. Będzie można wybrać, jakie informacje będą udostępniane automatycznie i podejrzeć ich wygląd.

bEIDlrHH

Z czasem sklepy z grami i aplikacjami także zostaną zunifikowane. Microsoft chce zunifikować Microsoft Store i Windows Store, wykorzystując najlepsze cechy obu platform. Na konsoli będzie można szybko znaleźć dobry i tanie gry, filtrować wyniki wyszukiwania i czytać recenzje napisane przez innych graczy.

Aktualizacja będzie udostępniana testerom, którzy mają dostęp do kanału Preview, w najbliższych dniach. Udział w programie jest dobrowolny. Zostanie udostępniona także testowa aplikacja Xbox dla Windowsa 10, a na potrzeby testowania dwóch produktów jednocześnie, programy Windows Insider i Xbox Preview zostaną połączone. Szerokie grono użytkowników dostanie nowości w dwóch większych aktualizacjach. Na pewien czas trzeba będzie pożegnać się z częstymi, mniejszymi aktualizacjami, ale warto poczekać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIDlrID