Coś do rysowania na tablecie – nowe rysiki firmy Wacom

Coś do rysowania na tablecie – nowe rysiki firmy Wacom

Coś do rysowania na tablecie – nowe rysiki firmy Wacom
04.09.2014 09:08, aktualizacja: 08.09.2014 12:13

Tablet to nie tylko wygodne przeglądanie Internetu – dla licznych ilustratorów i projektantów jest narzędziem pracy. Między innymi dla nich powstały rysiki firmy Wacom, których kolekcja znów się powiększyła.

Niedawno do sprzedaży trafiły także nowe rysiki „dla każdego” – Bamboo Stylus Solo i Bamboo Stylus Duo, kosztujące odpowiednio 73 i 110 złotych. Pierwszy z nich, dostępny w sześciu kolorach, to przypominający zwykły długopis ze skuwką gumowy rysik do używania z ekranami pojemnościowymi. Od tańszych odpowiedników różni się przede wszystkim świetnej jakości gumową końcówką, lepiej przesuwającą się po szkle pokrywającym ekran i trwalszą, niż w starszych rysikach, i bardzo dobrym wyważeniem konstrukcji, na co nawet wielu producentów przyborów piśmienniczych przestała zwracać uwagę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Drugi pozwala rysować zarówno na ekranie, jak i na kartce papieru. Producent zdecydował się połączyć świetnej jakości gumową końcówkę i tradycyjny długopis w jednym urządzeniu, które dostępne jest w kilku kolorach. Zarówno gumową końcówkę do rysowania na tablecie, jak i wkład do długopisu, można łatwo wymienić. Warto pamiętać, że tych rysików można używać z dowolnym urządzeniem wyposażonym w ekran pojemnościowy.

Bamboo Stylus fineline, przeznaczony do używania przede wszystkim z iPadami, to urządzenie bardziej skomplikowane – zostało wyposażone w łączność Bluetooth, dzięki której przekazuje do tabletów informacje o sile nacisku. Urządzenie rozpoznaje 1024 stopnie nacisku, tak samo jak podstawowe tablety firmy Wacom. Rysik został obudowany aluminiową, świetnie wyważoną obudową z uchwytem z tworzywa ABS. Przycisk na obudowie służy do aktywowania odbiornika Bluetooth, ale kiedy urządzenie jest podłączone do tabletu, można samodzielnie zaprogramować jego funkcję w każdej z kilku przystosowanych do niego aplikacji osobno, a dodatkowo jego obecność odblokowuje płatne narzędzia w aplikacji Bamboo Paper.

  • Slider item
  • TechCrunch.com
[1/2]

O stanie naładowania akumulatorka informuje malutka dioda, gniazdo micro-USB do ładowania znajduje się pod zaślepką na końcówce rysika, jedno naładowanie powinno wystarczyć na 26 godzin rysowania. Konstruktorom z firmy Wacom udało się zmieścić cała elektronikę urządzenia w rysiku niewiele większym od pasywnego Bamboo Solo i dobrze go wyważyć, co zasługuje na pochwałę. W planie jest także stworzenie usługi, która pozwoli przenosić ustawienia i dane użytkowników między urządzeniami. Rysik jeszcze nie jest dostępny w sklepach, ma kosztować 60 dolarów – sporo mniej, niż kolejny na „drabince” Intuos Creative Stylus.

Aktualizacja 08.09.2014 12:30: Nowe rysiki firmy Wacom można było oczywiście zobaczyć na stoisku na targach IFA. Zaskakujące są nowe końcówki Bamboo Solo i Duo, nie jest to bowiem gładka guma – została odlana z wypustkami. Prawdopodobnie dzięki temu tarcie o ekran zostało zredukowane i rysik naprawdę doskonale ślizga się po ekranie. Długopis w modelu Duo to nic szczególnego.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bamboo Stylus fineline okazał się świetnym narzędziem do rysowania. Cienka końcówka umożliwia precyzyjne szkicowanie i również dobrze porusza się po powierzchni ekranu iPada.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)