Creative uzupełnia linię "Z" o Sound Blaster Zx i ZxR

Creative uzupełnia linię "Z" o Sound Blaster Zx i ZxR

Marcin Wilk
28.01.2013 16:55, aktualizacja: 28.01.2013 17:20

Od momentu wprowadzenia zintegrowanych z płytą główną układów muzycznych zwolennicy składaków często pomijali w zestawieniach karty dźwiękowe. Zawsze był to dodatkowy koszt, który można było przekierować na lepszą grafikę lub szybszy procesor i poniekąd był to słuszny kierunek, bo dla mało wyczulonego ucha to, co oferuje zintegrowany układ, zazwyczaj wystarcza. Obecnie obserwuje się większą aktywność w tej kategorii sprzętu, zarówno od strony użytkowej jak i produkcyjnej. Dla osób wymagających wyższej jakości audio Creative uzupełnił linię kart z rodziny Z o Sound Blaster Zx i Sound Blaster ZxR. Oba modele opierają się na autorskim procesorze dźwięku i głosu Sound Core3D, który bez problemu współpracuje z wcześniej używanymi technologiami SBX Pro Studio oraz CrystalVoice, tworząc tym samym platformę audio prezentującą w rozrywkach multimedialnych zupełnie nowe akustyczne oblicze.

Obraz

Karta Sound Blaster Zx to konstrukcja zamknięta w czerwonej obudowie podświetlanej LED-ami. Producent deklaruje zachwycającą czystość dźwięku — odstęp sygnału od szumu wynosi 116dB. Pozostałe funkcje oferują wsparcie przejścia 192kHz do wyjścia analogowego, wzmacniacz słuchawek 600 Ohm oraz pozłacane złącze I/O. Karta posiada również system kalibracji głośników, który w zależności od akustyki pomieszczenia optymalizuje jakość dźwięku. W zestawie znajduje się wygodny, zewnętrzny moduł ACM pozwalający sterować głośnością dźwięku i źródłem jego emisji. Wbudowano również w niego parę mikrofonów oraz złącza słuchawkowo-mikrofonowe. Za przesyłanie przestrzennego wielokanałowego dźwięku 5.1 odpowiadają dodatkowe systemu Dolby Digital Live oraz DTS Connect.

Obraz

Najbardziej zaawansowany model ZxR wyposażono w studyjnej jakości komponenty, takie jak zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe (DACs) gwarantujące stosunek mocy sygnału do mocy szumu na poziomie 124 dB. W zestawie oprócz podstawowej karty ZxR znajduje się również karta rozszerzająca DBPro, wyposażona w wyjście optyczne zapewniające najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Profesjonalne przetworniki analogowo-cyfrowe (ADCs) umieszczone w dodatkowej karcie DBPro zapewniają odstęp sygnału od szumu na poziomie 123 dB z gniazdem RCA, Aux-in i wejściem optycznym niezbędnym w studyjnych nagraniach. Najwyższy model, podobnie jak Zx posiada w zestawie zewnętrzny moduł kontroli dźwięku.

Za karty producent wyznaczył cenę — 599 złotych za model Zx, który już można kupić w sklepach i 999 złotych za ZxR, który ma się pojawić w sklepach w lutym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)