Creators Update z błędami na Makach i procesorach Clover Trail

Creators Update z błędami na Makach i procesorach Clover Trail

06.04.2017 19:30, aktual.: 11.04.2017 17:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że oficjalna premiera Creators Update nastąpi 11 kwietnia, to Microsoft już teraz udostępnia dwie metody zainstalowania aktualizacji: poprzez Asystenta Aktualizacji lub Media Creation Tool. Oczywiście nie obyło się bez problemów, dzięki czemu wiemy już, na jakich konfiguracjach lepiej na razie nie instalować Creators Update.

Komplikacje pojawiły się na Makach, w funkcji Boot Camp, która umożliwia korzystanie z Windowsa obok macOS-a. Jak można przeczytać na stronach Microsoftu, czysta instalacja z obrazu Windows 10 Creators Update nie jest możliwa i kończy się błędem 0xc000000f. Jedyną możliwością, aby korzystać z Creators Update na Boot Campie jest posiadanie wersji Anniversary Update i zaktualizowanie jej do Creators Update.

Problemy napotkają także posiadacze niektórych tabletów i urządzeń hybrydowych z procesorami Intel Atom. W tym przypadku nie da się ich na razie ominąć tak łatwo, jak w przypadku Boot Campa. Microsoft ogłosił, że na razie nie są obsługiwane urządzenia z procesorami z serii Clover Trail. Mowa zatem o jednostkach Atom Z2760, Z2520, Z2560 oraz Z2580. Instalacja skończy się na nich błędami w wyświetlaniu obrazu.

Odradzamy także instalację Creators Update użytkownikom programu Toshiba Display Utility, pozwalającego dostosować parametry obrazu. Instalacja na komputerach z TDU będzie zablokowana, zaś jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu można na nich korzystać z Creators Update, jest odinstalowanie programu Toshiby.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)