Cyanogen MOD pozwoli aplikacjom Microsoftu na integrację z Androidem #MWC16

Cyanogen MOD pozwoli aplikacjom Microsoftu na integrację z Androidem #MWC16

23.02.2016 10:57, aktual.: 23.02.2016 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft chcąc w końcu zaistnieć na rynku urządzeń mobilnych zdecydował się na zainwestowanie w Androida, a dokładniej w jego modyfikację, jaką jest CyanogenMod. Efektem tej współpracy jest wydana właśnie platforma Cyanogen MOD, która pozwala na głęboką integrację Cortany czy Skype'a z Androidem.

Podczas właśnie odbywających się targów MWC w Barcelonie, firma Cyanogen ogłosiła wydanie platformy MOD. Jej główną zaletę z pewnością docenią deweloperzy. Będą oni mogli tworzyć aplikacje integrujące w Androida równie głęboko jak systemowe aplikacje domyślnie zainstalowane przez Google.

Obraz

Z możliwości oferowanych przez Cyanogen MOD postanowił skorzystać Microsoft. Pozwoliło to na znacznie lepsze zintegrowanie usług korporacji z Redmond z systemem. Przykładowo, Skype nie będzie typową aplikacją, którą musimy uruchomić aby z niej korzystać. Zostanie on połączony z systemowym dialerem, co pozwoli na wykonywanie połączeń bezpośrednio z książki adresowej, uzupełnionej oczywiście o nasze kontakty ze Skype. Dzięki możliwości głębokiej integracji na funkcjonalności zyska asystentka głosowa Cortana. Z wykorzystaniem głosu będziemy mogli jej rozkazać, aby włączyła przednią kamerkę i wykonała nam selfie.

Firma poinformowała, że MOD będzie dostępny dla urządzeń działających pod kontrolą Cyanogen OS 13, modyfikacji bazującej na Androidzie 6.0 Marshmallow. Z nowych możliwości będziemy mogli korzystać już w przyszłym miesiącu. Uruchomiona została strona projektu na której znajdziecie dokładniejsze informacje o Cyanogen MOD.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)