CyanogenMod Screencast - nagrywamy Androida

CyanogenMod Screencast - nagrywamy Androida
Redakcja

10.12.2013 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami zachodzi potrzeba nagrywania tego, co robimy na telefonie aby zaprezentować jakieś jego możliwości. Nagrywanie przy pomocy kamery lub aparatu przynosi raczej marne rezultaty, chociażby ze względu na naprawdę duże różnice w jasności pomiędzy ekranem urządzenia a otoczeniem. Co zrobić w tej sytuacji? Po raz kolejny z pomocą przychodzi zespół tworzący CyanogenModa, który dopiero co poinformował o implementacji funkcji pozwalającej na automatyczne i proste szyfrowanie wiadomości SMS. Developerzy zaangażowani w projekt nie próżnują..

Do Google Play trafiła niewielka aplikacja Screencast pozwalająca na nagrywanie tego co się dzieje w systemie, a także dźwięku z mikrofonu urządzenia. Pozwala to na tworzenie filmów będących prezentacjami aplikacji lub funkcji samego systemu. Oczywiście nie zabrakło możliwości tworzenia zrzutu ekranu w dowolnym momencie aby w formie statycznego obrazka móc przedstawić później jakieś szczególnie ważne elementy. Na poniższy filmie można zobaczyć jak to wygląda w praktyce:

CyanogenMod Screencast

Aby uzyskać dostęp do aplikacji należy posiadać zainstalowaną ostatnią wersję nocną modyfikacji CyanogenMod 11 (a więc bazującej na Androidzie 4.4 KitKat), a także dołączyć do społeczności CyanogenMod w sieci Google+, a także przystąpić do programu beta Screencast. Warunek dotyczący G+ nie jest wymysłem zespołu, ale wymogiem narzuconym przez samo Google, który dotyczący każdej aplikacji posiadającej dodatkowy kanał dystrybucji wersji testowej. Po jej zainstalowaniu możliwe powinno być nagrywanie poprzez uruchomienie aplikacji i uruchomienie procesu nagrywania poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku, lub użycie skrótu polegającego na naciśnięciu włącznika i przycisku zwiększania głośności.

Powinno być, bo póki co wiele urządzeń jest niekompatybilnych. Moje próby na Nexusie 4 kończą się ponownym uruchomieniem urządzenia po naciśnięciu przycisku odpowiadającego za rozpoczęcie nagrywania. No cóż, w końcu to wersja testowa, przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać na stabilne wydanie. A co Wy sądzicie o tej funkcji? A może używacie innych aplikacji do tego celu?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)