Cyberpunk 2077: twórcy podają pierwsze szczegóły o rozgrywce po latach milczenia

Cyberpunk 2077: twórcy podają pierwsze szczegóły o rozgrywce po latach milczenia

Cyberpunk 2077: twórcy podają pierwsze szczegóły o rozgrywce po latach milczenia
22.03.2018 16:04, aktualizacja: 22.03.2018 16:14

W końcu poznaliśmy kilka nowych szczegółów o Cyberpunk 2077. Po ogromnym sukcesie Wiedźmina 3, prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną grą w Polsce i jedną z bardziej wyczekiwanych na świecie jest właśnie kolejny tytuł CD Projekt Red. Gracze z niecierpliwością czekają na kolejne informacje o produkcji obecnie rozwijanej w wielkiej tajemnicy. Przecieków jest tak niewiele, że nawet krótki tweet wzbudza spore emocje.

Nowe informacje poznaliśmy podczas przedstawienia wyników finansowych grupy CD Projekt za 2017 rok. Prezes zarządu, Adam Kiciński, wspomniał, że chętnie opowiedziałby więcej o Cyberpunk 2077, ale wciąż jest za wcześnie, aby ogłosić bardziej szczegółowe informacje. Dowiedzieliśmy się jednak, że na targach E3, które zaplanowane są na 12-14 czerwca, mogą zostać ujawnione nowe materiały.

Adam Kiciński dodaje, że technologia wykorzystywana w Cyberpunk 2077 jest naprawdę zaawansowana. Jeśli na rynku pojawiłaby się następna generacja konsol, to silnik gry wykorzystałby jej potencjał. Gra została opracowana w taki sposób, aby wykorzystać przyszły, wydajny sprzęt. Nie oznacza to jednak, że tytuł nie pojawi się na obecnej generacji. Prawdopodobnie aktualne konsole będą główną platformą.

[PL] Grupa CD PROJEKT - wyniki finansowe za 2017 r.

W Cyberpunk 2077 pojawi się system klas i tworzenia własnych postaci. Podobnie jak w Wiedźminie, najważniejsza ma być fabuła w trybie dla jednego gracza, ale twórcy nie wykluczają trybu multiplayer. Kiciński potwierdził ostatnie informacje, że w grze nie pojawią żadne mikropłatności, cała treść będzie dostępna na uczciwych warunkach, tak jak miało to miejsce w starszych, lepszych grach i w Dzikim Gonie.

Kiciński zapytany o Nintendo Switch jako platformę, odpowiedział, że przy większych grach CD Projekt koncentruje się na najwydajniejszym sprzęcie na rynku, w tym także na PC. W związku z tym firma na razie nie planuje żadnego tytułu na Switcha, ale konsola nie jest całkowicie przekreślona i może zostać wykorzystana w przyszłości. Data premiery Cyberpunk 2077 nie została ujawniona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)