Cyberpunk 2077 nadchodzi? Pierwszy tweet po czterech latach milczenia zaskakuje

Strona główna Aktualności

O autorze

Ze świecą szukać produkcji, która rozwijana byłaby w takiej wielkiej tajemnicy, jak Cyberpunk 2077. Częściej otrzymujemy nawet kolejne spektakularne zwiastuny Death Stranding Hideo Kojimy. Oczekiwania po ogromnym sukcesie serii Wiedźmin są ogromne, jednak o superprodukcji CD Projekt Red wiemy dotąd naprawdę niewiele. Coś się jednak zaczyna w tej kwestii dziać.

Wierzcie lub nie, ale pierwszy tweet po czterech latach milczenia na oficjalnym profilu gry brzmi... *beep*. Mimo to opublikowaną przed chwilą wiadomość skomentowano już niemal 400 razy, przekazano dalej blisko 2 tys. razy, i polubiono ponad 3,5 tys. razy. Nikt na poważnie nie próbuje interpretować tweeta, ale powszechnie wiadomość została odebrana jako zapowiedź – albo nadchodzącej w tym roku premiery, albo chociaż (co znacznie bardziej prawdopodobne) rychłego opublikowania kolejnych informacji o produkcji.

Podsumujmy to, co wiadomo dotąd o kolejnej superprodukcji CDPR – będzie to rozbudowana gra z otwartym światem, której najbliżej będzie do gatunku cRPG. Ogrom świata ma znacznie znacznie przewyższać to, co otrzymaliśmy w Wiedźminie 3. Ze względu na cyberpunkowe realia możemy zakładać, że eksplorować go będziemy nie tylko horyzontalnie, ale także poruszającej się po różnych poziomach futurystycznej metropolii.

Wiemy też, że gra nie będzie się opierać na modelu wykorzystującym mikropłatności. Rozgrywka będzie raczej zbliżona do Wiedźmina – skupi na eksploracji wielkiego świata w jednoosobowej rozbudowanej fabularnie kampanii. Na więcej musimy zaczekać – być może już niedługo. *beep*

© dobreprogramy
s