Cyfrowy Polsat wyłączył dostęp do Das Erste i ZDF, nie chce niemieckiej konkurencji z Euro 2016

Cyfrowy Polsat wyłączył dostęp do Das Erste i ZDF, nie chce niemieckiej konkurencji z Euro 2016

16.06.2016 21:23, aktual.: 16.06.2016 21:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trochę pospieszyliśmy się z informacją o zapewnieniachCyfrowego Polsatu, że nie chce usunięcia zagranicznych telewizji zkablówek i platform cyfrowych, a jedynie zablokowania podobnonielegalnie działających w Sieci streamingów, udostępniającychnp. pierwszy czy drugi program niemieckiej telewizji publicznej (DasErste i ZDF). Internauci donoszą, że dziś po południu z listykanałów Cyfrowego Polsatu, wraz z rozpoczęciem meczu Anglia-Walia,platforma ta po prostu usunęła wspomniane niemieckie kanały.

Do tej pory stacje te były dostępne na pozycjach 470 i 417 wliście kanałów, ale już ich tam nie znajdziecie. Poprzez swojąrzeczniczkę prasową p. Olgę Zomer, Cyfrowy Polsat oficjalniepoinformował, że „stacje te nie są częścią naszej oferty”.Decyzja ta najwyraźniej wiąże się z tym, że Telewizja Polsat maw Polsce wyłączne prawa do ich transmisji w telewizji i Internecie,na płatnych kanałach Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD orazinternetowej platformie ipla. Mimo tego, co się stało, ZDF i DasErste są wciąż normalnie emitowane na platformie nc+.

Jeśli jesteście abonentami Cyfrowego Polsatu i chcecie oglądaćniemiecką telewizję, nie wszystko stracone. Niemiecką „jedynkę”i „dwójkę” łatwo przywrócić ręcznie. Na Wykopie internaucidzielą się kompletem informacji w tej sprawie.

W menu dekodera należy wybrać Ustawienia > Instalacja > Ręczne wyszukiwanie kanałów. – Dla Das Erste należy ustawić częstotliwość 11541, prędkość transmisji 22000 i polaryzację pionową, – Dla ZDF należy ustawić częstotliwość 11054, prędkość transmisji 27500 i polaryzację poziomą. Przeszukiwanie kanałów można ograniczyć do kanałów niekodowanych. Po kliknięciu OK i zakończeniu wyszukiwania, stacje znajdą się na liście kanałów na pozycjach powyżej 1000.

Jak na razie Cyfrowemu Polsatowi nie udało się zablokowaćżadnego z internetowych streamingów transmitujących telewizjeinnych krajów. Jak potoczą się losy skargi tej platformy do UEFA,i co będzie dalej ze skargą internautów do UOKiK-u – dowiemy siępewnie już niebawem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)