Czarodziejski Flet to gra mobilna na podstawie opery

Czarodziejski Flet to gra mobilna na podstawie opery

Czarodziejski Flet to gra mobilna na podstawie opery
Paweł Piskurewicz
25.09.2015 10:50, aktualizacja: 30.09.2015 08:54

Gry na podstawie książek, filmów czy też komiksów to nic nowego. Rodzime studio postanowiło sięgnąć jednak dalej i na ekrany urządzeń mobilnych przenieść operę Czarodziejski Flet. Trzeba przyznać, że jest to próba ciekawa i udane, choć na razie mogą się o tym przekonać jedynie posiadacze urządzeń z systemem iOS.

Poza muzyką Mozarta w Czarodziejskim Flecie napotkamy na grafiki Amona Miyamoto, które choć specyficzne, nadają grze mrocznego klimatu. Fabuła jak i poziomy nawiązują do opery Czarodziejski Flet. Ciekawym urozmaiceniem jest głos narratora, który podpowiada i komentuje z zewnątrz nasze poczynania oraz to co się dzieje na ekranie.

Magic Flute - game trailer

Rozgrywka to typowa gra logiczna opierająca się na przesuwaniu elementów w odpowiedniej kolejności, tak aby nasz bohater trafił z punktu startowego do wyjścia. Wraz z kolejnymi poziomami (tutaj zwanymi scenami) przybywa przeszkód i części, które wpływają na zasady zabawy. Niestety choć zagadki są ciekawe, prawie całą radość psuje sterowanie. Przy mniejszych ekranach iPhone’ów trafienie w odpowiedni element i nawiązanie interakcji nie należą do łatwych.

350143194119694273

Zaletą Czarodziejskiego Fletu jest brak mikropłatności. Jeżeli komuś do gustu przypadły takie tytuły jak Monument Valley czy też wydana niedawno Lara Croft Go, powinien spędzi też miłe chwile z Czarodziejskim Fletem. Grę znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Obecnie trzeba za nią zapłacić 1,99 euro co gwarantuje dostęp do 32 poziomów, trzech grywalnych postaci i aktualizacji w przyszłości. Jest to cena promocyjna z okazji premiery gry.

Aktualizacja 30.09.2015: gra jest obecnie dostępna w promocji i przez najbliższe 2 dni można ją pobrać za darmo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)