Czas pożegnać się z Flockiem

13.04.2011 17:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Flock Inc., wydawca programu Flock — opartej na WebKit wieloplatformowej przeglądarki „społecznościowej” — zapowiedziała zamknięcie projektu jeszcze w tym miesiącu.

Flock był przeznaczony głównie dla użytkowników portali społecznościowych, jak MySpace, Facebook, YouTube, Twitter, Flickr, oraz serwisów Blogger, Gmail czy Yahoo! Mail. Projekt powstał w sierpniu 2005 roku w odpowiedzi na dynamiczny rozwój Web 2.0 i miał zaspokoić potrzeby osób intensywnie komunikujących się za pośrednictwem blogów, mikroblogów i portali społecznościowych. Flock początkowo oparty był o stworzony przez Mozillę silnik Gecko, jednak od wersji 3.0, podobnie jak Chrome i Safari, wykorzystywał WebKit. Flock zdobył uznanie użytkowników, których w najlepszych momentach swojej kariery miał nawet 10 milionów na całym świecie. W tym okresie Flock zdobył również wiele nagród, w tym Open Web Awards w 2007 i Webby Awards w 2008 roku. Jego popularność znacznie spadła w ciągu ostatnich dwóch lat, do czego prawdopodobnie przyczyniło się również wydanie RockMelta.

Wsparcie dla przeglądarki Flock zostanie oficjalnie zakończone 26 kwietnia tego roku. Na stronie pożegnalnej Flock Inc. możemy znaleźć podziękowania dla użytkowników za wsparcie oraz listę polecanych przeglądarek, którymi Flocka można zastąpić: Chrome i Firefox. Zmiana przeglądarki polecana jest, gdyż zakończenie rozwijania Flocka oznacza przede wszystkim koniec aktualizacji bezpieczeństwa. Według Flock Inc. wymienione wyżej przeglądarki są godne polecenia, gdyż są aktywnie rozwijanie i wykorzystują nowoczesne technologie, na których można polegać, a dodatkową zaletą obu jest możliwość rozszerzania możliwości z użyciem dodatków. Jednocześnie Flock Inc. zaznacza, że Zynga, do której przeszło wielu pracowników Flock Inc., nie ponosi odpowiedzialności za porzucenie projektu.

Ostatnią wersję Flocka dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X można nadal pobrać z naszego portalu. Flock znajduje się w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)