Czekasz na szybki internet 5G? Aplikacja na Androida ma wystarczyć, by mieć 12G już dziś

Aplikacja na Androida deklaruje uruchomienie zasięgu 12G (depositphotos)
Aplikacja na Androida deklaruje uruchomienie zasięgu 12G (depositphotos)
Oskar Ziomek

11.09.2018 19:15, aktual.: 11.09.2018 21:05

W Sklepie z aplikacjami na Androida warto zwrócić uwagę na kolejny, ciekawy program. Od razu jednak należy zaznaczyć, że klasyfikacja będzie podobna, jak w przypadku aplikacji zwiększających pamięć RAM, w dodatku aż do 128 gigabajtów. Tym razem na tapet trafia aplikacja, która (przynajmniej zgodnie z tym, co sugeruje opis) pozwala przeglądać internet z prędkością 12G i najwidoczniej rozwiązuje w ten sposób wszystkie bieżące i przyszłe problemy z implementacją sieci nowych, szybkich nadajników telefonii komórkowej w miastach.

Ponownie można dyskutować, czy mowa jest tu o oszustwie, bo w końcu nazwa programu jest nazwą własną, zaś opis w tym przypadku można interpretować na kilka sposobów. Nie ulega jednak wątpliwości, że po raz kolejny mamy do czynienia z aplikacją, której instalacji oczekuje się głównie od nieświadomych użytkowników, którzy dadzą się nabrać na tekstowe obietnice.

Obraz

Opisywana aplikacja (choć jest tylko przykładem) nosi nazwę 12G Fast Speed Internet i jak się okazuje, jest przeglądarką, której opis sugeruje, że to najszybszy tego typu program. Nieświadomy użytkownik nie powinien mieć złudzeń: w opisie można na przykład przeczytać, że aplikacja daje dostęp do internetu szybszego od 4G, 5G, 6G, 7G, 8G, 9G, 10G, 11G, a także innych przeglądarek.

Tak jak w przypadku wspominanych aplikacji stworzonych z myślą o naiwnych lub nieświadomych użytkownikach szukających sposobów na zwiększenie ilości RAM-u, tak samo i tutaj opis trudno uznać za napisany składnie. Co więcej, w tym przypadku można się kłócić, czy wprowadza on w błąd, bo informuje tylko, że opisywany program jest szybszy od przeglądarek 4G, 5G i tak dalej, a takie... też są dostępne w Sklepie Play.

Okazuje się, że wystarczy w pasku wyszukiwania wpisać na przykład rzeczoną frazę 12G internet aby uzyskać listę wielu aplikacji z mało rozsądnymi nazwami. Kolejne przeglądarki 5, czy 7G z pewnością wzbudzą podejrzenia świadomych internautów, ale na pewno poskutkują także ciekawością tych, którzy o technologii wiedzą niewiele, choć jednocześnie dostatecznie dużo, by orientować się, że kolejny numerek przed „G” oznacza zwykle lepsze i nierzadko szybsze połączenie z internetem.

Opisywana aplikacja to tylko ciekawostka, ale jest to zarazem kolejny przykład, który zwraca uwagę na problem nieograniczonej wręcz wyobraźni twórców programów, w tym przypadku na Androida. Przy okazji instalacji kolejnej aplikacji, która ma być receptą na wszystkie problemy bieżących smartfonów, warto więc rozsądnie podejść do tematu i rzetelnie ocenić, czy faktycznie jest to rewelacyjne oprogramowanie, czy tylko kolejna metoda oszustów na zyskanie zainteresowania nieświadomych tematu użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)