Członek LulzSec, który brał udział we włamaniu do Sony Pictures Entertainment, skazany

Członek LulzSec, który brał udział we włamaniu do Sony Pictures Entertainment, skazany

19.04.2013 14:42, aktualizacja: 19.04.2013 17:48

25-letni Cody Kretsinger, znany w sieci jako Recursion, przyznał się przed sądem do przynależności do grupy LulzSec. Recursion brał udział między innymi w ataku na Sony Pictures Entertainment (nie mylić z atakami na PSN) wiosną 2011 roku.

Krestinger trafił do aresztu we wrześniu 2011 w Phoenix. Aresztowany przez FBI cracker z Arizony został oskarżony o przeprowadzenie ataku typu SQL injection na serwery Sony Pictures, skąd wydobyte zostały dane użytkowników. Zgodnie z zeznaniami Krestignera, cały atak zajął około 3 dni — znani i nieznani członkowie LulzSeca zaczęli wykradać dane z Sony Pictures 30 maja, a 2 czerwca wszystko (50 tysięcy rekordów) zostało opublikowanie w sieci. Oskarżony spędzi rok za kratkami i wykona tysiąc godzin prac społecznych w Los Angeles. Sony twierdzi, że atak naraził firmę na straty wysokości 600 tysięcy dolarów.

Obraz

Przyznanie się do winy Krestingera miało miejsce miesiąc po ujawnieniu, że inna znana w tym środowisku figura — Sabu (Hector Xavier Monsegur) — współpracuje z FBI. Sabu podobno pomaga funkcjonariuszom wyśledzić innych członków LulzSec.

Tydzień wcześniej w Londynie do przynależności do LulzSec i udziału w atakach na NHS i brytyjską organizację zwalczającą przestępczość zorganizowaną SOCA, przyznał się 26-latek z South Yorkshire. Ryan Ackroyd zostanie skazany wraz z trójką innych w przyszłym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)