Czy Game Mode w Windows 10 Creators Update działa? Sprawdziliśmy

Czy Game Mode w Windows 10 Creators Update działa? Sprawdziliśmy

Czy Game Mode w Windows 10 Creators Update działa? Sprawdziliśmy
Krzysztof Fiedor
19.04.2017 17:42, aktualizacja: 14.06.2018 15:39

Razem z aktualizacją Creators Update dla Windowsa 10, w nowym systemie pojawiła się ciekawa funkcja. Game Mode, bo o nim mowa, ma przyspieszyć działanie gier na komputerze wyposażonym w najnowszą odsłonę Windowsa. Zapowiedzi Microsoftu były dość optymistyczne, w dodatku jawnie zachęcały właścicieli starszych maszyn do aktualizacji systemu. Czy rzeczywiście włączenie trybu gry przyspieszy ich działanie? Sprawdziliśmy to zarówno na starszych sprzętach, jak i na całkiem nowych. Efekty możecie zobaczyć w naszym materiale wideo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na potrzeby prezentacji działania trybu Game Mode, uruchomiliśmy kilka starszych gier (Sniper Elite 2, Resident Evil 5, Just Cause 2) i jeden całkiem świeży tytuł, Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands. Udało nam się także znaleźć kilka starszych maszyn, które zaktualizowaliśmy do Windowsa 10 z najnowszą aktualizacją. Rozrzut sprzętowy był naprawdę ogromny, najstarszy komputer wyposażony został w procesor Core 2 Duo, 3 GB pamięci i kartę graficzną GeForce 8400M GT. Jego młodość przypadała na czas premiery Visty. Kolejny sprzęt to przenośna stacja robocza Lenovo W510 z procesorem Core i7 z kartą graficzną NVIDIA Quadro FX880, która też lata świetności ma za sobą, a jej złoty okres to premiera Windowsa 7. Game Mode sprawdziliśmy też na 3 generacji Microsoft Surface. Na koniec zostawiliśmy komputer, którego procesor Ryzen 5 1500X miał premierę raptem tydzień temu. Na tym właśnie komputerze sprawdziliśmy najnowszą odsłonę Ghost Recon.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wyniki nie napawają optymizmem. Po włączeniu Game Mode przyrostu wydajności właściwie nie widać, zarówno na starszym sprzęcie, jak i na nowszym. Częściej widać za to spadki FPS w poszczególnych tytułach. Wywołanie trybu Game Mode nie działa, gdy gra jest uruchomiona w trybie pełnoekranowym, należy przełączyć się w tryb okna. Dopiero kombinacja klawiszy Win+G zadziała. Z przełączaniem się między trybami nie wszystkie konfiguracje sobie radzą właściwie, a (przynajmniej na razie) tryb Game Mode w Windowsie 10 bardziej przeszkadza niż daje jakieś korzyści. Dajcie znać w komentarzach, czy u Was po aktywacji trybu Game Mode gry przyspieszyły, czy efekt jest taki jak u nas. Chętnie dowiemy się, jakie są wasze opinie na ten temat.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (189)