Czy mobilnego Windowsa mogły uratować... rysiki?

Czy mobilnego Windowsa mogły uratować... rysiki?

Czy mobilnego Windowsa mogły uratować... rysiki?
Mariusz Błoński
27.05.2017 11:50

Firma z Redmond nie kładzie obecnie wielkiego nacisku na konkurowanie własnym sprzętem z producentami smartfonów. Tymczasem redaktorzy serwisu Windows Central zdobyli nigdy niepublikowane materiały dotyczące Lumii 950 i Lumii 950 XL. Nie tyle samych telefonów, a pomysłu na ich wypozycjonowanie na rynku.

Microsoft chciał, by Lumia 950 stała się gwiazdą wśród smartfonów. Początkowo firma planowała, że wraz z telefonem zadebiutują dodatkowe akcesoria, jak rysik i Smart Cover. Informacja o tym na chwilę ukazała się w lipcu 2015 roku, ale dopiero teraz możemy zobaczyć, jak wszystko razem miało wyglądać. Na materiale wideo pozyskanym z zewnętrznych i wewnętrznych źródeł możemy zapoznać się też ze szczegółami ekranu podglądu (Glance Screen), zobaczyć, jak sprawdza się rysik, w jaki sposób mają działać gesty, zobaczymy też, że pierwotnie Lumia miała wyglądać nieco inaczej, niż urządzenie, które ostatecznie trafiło do sklepów.

This is Microsoft's ORIGINAL Lumia 950 vision

Musimy wziąć pod uwagę, że materiał wideo powstał przed ukończeniem prac nad Lumią 950, znalazły się w nim zatem pomysły, które nie trafiły do ostatecznej wersji telefonu. Źródła, na które powołuje się Windows Central, zapewniły, że Microsoft miał działające prototypy z widocznymi na filmie funkcjami, ale zrezygnowano z nich tuż przed październikowym debiutem telefonu.

Warto zwrócić uwagę na rysik, który wygląda niemal identycznie, jak ten proponowany z urządzeniami Surface. Widzimy też mechanizm 3D Touch, który miał być jedną z głównych zalet modelu Lumia McLaren (telefon ten nigdy nie trafił do sprzedaży) i miał też znaleźć się w Lumii 950. Pozwalał on na sterowanie smartfonem za pomocą gestów, dzięki którym moglibyśmy zapobiec wygaszeniu się ekranu, gdy trzymamy urządzenie, wyciszyć dzwoniący właśnie telefon, odbierać rozmowy czy wyciszyć mikrofon.

Skądinąd wiadomo też, że dzięki współpracy pomiędzy Smart Covers a Lumią mechanizm Glance Screen zyskiwałby dostęp do górnej części wyświetlacza w czasie, gdy byłby on przykryty etui.Obecnie pozostaje nam tylko spekulowanie, czy wprowadzenie w życie wszystkich oryginalnych pomysłów odnośnie Lumii 950 pomogłoby w sprzedaży tego modelu i dało napęd kolejnym smartfonom Lumia.

Pamiętajmy bowiem, że początkowo linia Lumia miała być wypozycjonowana na rynek droższych smartfonów, że kafelki dobrze obsługuje się piórkiem, a sama Lumia 950 to dość duże urządzenie. Mógłby to być świetny smartfon biznesowy.

Mógłby, ale nie jest. Nie wiemy, dlaczego w ostatniej chwili zrezygnowano z wielu interesujących funkcji, a wypuszczono urządzenie, które miało co prawda kilka zalet, ale ujawniły się w nim również problemy sprzętowe. Wygląda to tak, jakby w którymś momencie menedżerowie z Microsoftu stracili pewność co do tego, jakie urządzenie i dla kogo chcą wypuścić na rynek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)