Czy najlepszym kandydatem na żołnierza przyszłości będzie gracz komputerowy?

Czy najlepszym kandydatem na żołnierza przyszłości będzie gracz komputerowy?

Czy najlepszym kandydatem na żołnierza przyszłości będzie gracz komputerowy?
24.10.2014 16:31

Takie gry komputerowe jak Call of Duty czy Battlefield nie można nazwać symulatorami. Jednak gracze, którzy spędzili z tymi produkcjami jakiś czas, często mają większą wiedzą o broni czy pojazdach wojskowych od przeciętnej osoby. Okazuje się, że gracze mogą okazać się bardzo dobrymi kandydatami na żołnierzy przyszłości, którzy będą mieli styczność z zaawansowaną technologią.

350127176340957121

Kevin Connel, wiceprezes General Dynamics, korporacji zbrojeniowej zajmującej się między innymi produkcją sprzętu wojskowego, stwierdził, że osoby grające w takie tytuły jak Call of Duty mają wyćwiczone odpowiednie zdolności do kontrolowania broni przyszłości. Według niego gracze idealnie powinni sprawdzić się w nowoczesnych pojazdach, które już niedługo trafią do armii. Brytyjski oddział General Dynamics pracuje nad futurystycznym czołgiem, który znajdzie się na wyposażeniu brytyjskiego wojska. To właśnie między innym w tej nowoczesnej maszynie miałaby sprawdzić się umiejętności graczy. Scout SV jest pojazdem opancerzonym wyposażonym w najnowsze technologie. Sześć różnych wariantów czołgu, możemy dostosowywać do różnych warunków. Dodatkowo większe bezpieczeństwo zapewniają nam czujniki oraz kamery, a także mamy dostęp do aktualnych danych wywiadowczych. Do zalet należy również zaliczyć przestronniejsze wnętrze, w którym zmieści się do sześciu ludzi. Dzięki temu, że został on zbudowany na otwartej architekturze, to łatwe będzie dodanie nowych elementów, takich jak chociażby nowe bronie.

Kevin Connel nie jest pierwszym, który twierdzi, że umiejętności, które nabywamy podczas grania mogą sprawdzić się w realnym świecie. Wielokrotnie pojawiały się informację, że to właśnie gracze są idealnymi kandydatami do obsługi bezzałogowych pojazdów. Dodatkowo według badań kanadyjskich naukowców osoby spędzające czas przy strzelnkach i wyścigach mogą pochwalić się szybszym czasem reakcji i lepszym dostrzeganiem szczegółów w bezpośrednim otoczeniu, a właśnie te cechy są pożądane u żołnierza.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)