Czy USA zablokuje przejęcie ITA Software przez Google?

Wojciech Cybulski

14.01.2011 20:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przejęcie firmy ITA Software przez Google może zostać zakwestionowane przez amerykańskiego regulatora rynku - warta 700 milionów dolarów transakcja budzi bowiem poważne wątpliwości organów antymonopolowych i firm z całego świata.

W lipcu 2010 roku Google ogłosił, że zamierza kupić firmę ITA Software - światowego lidera w dziedzinie oprogramowania dla branży turystycznej, w tym w szczególności dla przemysłu lotniczego i biur podróży. W dość krótkim czasie transakcja zyskała sobie pokaźne grono zagorzałych przeciwników, na których czele stanął Microsoft wspierany przez Expedia Inc. i Sabre Holdings Corp Travelocity. Wymienione firmy argumentowały, że ewentualna zgoda na przejęcie doprowadzi po powstania monopolu, a Google zablokuje innym firmom dostęp do rozwiązań stworzonych przez ITA Software. Jak zauważa agencja Bloomberg, sprawą zainteresował się także Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który rozważa podjęcie kroków prawnych mogących przyczynić się do zablokowania transakcji.

Rzecznik prasowy firmy Google oświadczył, że zdaniem jego firmy przejęcie ITA Software przyczyni się do zwiększenia konkurencji na rynku. Korporacja zadeklarowała także, że cały czas współpracuje z Departamentem Sprawiedliwości nad wyjaśnieniem wszelkich niejasności.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)