Czy VMware kupi Zimbrę?

Czy VMware kupi Zimbrę?

Redakcja
05.01.2010 19:31

Jak donosi serwis AllThingsDigital powołując się na anonimowe źródła, Zimbra (będąca obecnie własnością Yahoo!) może niebawem zostać sprzedana firmie VMware.

Zimbra została nabyta przez firmę z Sunnyvale w 2007 roku za 350 milionów dolarów. Jej głównym produktem jest Zimbra Collaboration Suite łączący w sobie funkcjonalność klienta pocztowego, kalendarza, komunikatora tekstowego oraz VoIP czy usługi pomocnej przy współdzieleniu dokumentów. Póki co, nie wiadomo ile dokładnie VMware miałby zapłacić za zakup Zimbry. Nieoficjalnie mówi się jednak, że kwota ta będzie dużo niższa od tej, którą Yahoo! zdecydowało się wydać ponad dwa lata temu.

Sprzedaż Zimbry planowana jest już od dłuższego czasu. Początkowo jako możliwych kupców wymieniano takie firmy jak Google czy Comcast. Teraz najbardziej realna wydaje się być oferta VMware. Niewykluczone, że o pozytywnym zakończeniu transakcji może zdecydować znajomość Carol Bartz, prezes Yahoo! z szefem potencjalnego nabywcy, Paulem Maritzem.

Zarówno Yahoo! jak i VMware odmówili na razie oficjalnego komentarza. Źródła na jakie powołuje się serwis AllThingsDigital poinformowały jednak, że oficjalny komunikat w tej sprawie powinien się ukazać już wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)