Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
10.07.2013 00:08

Ach to lato, w końcu takie jakiego oczekiwaliśmy — słońce i upał. Idealne warunki na wyjazd nad jezioro bądź w dowolne inne miejsce umożliwiające aktywne spędzacie wolnego czasu. Warto na taki wyjazd zabrać smartfona lub tablet, by móc śledzić dobreprogramy oraz wpisy na naszych blogach. A skoro o nich mowa —podsumujmy, co ciekawego wydarzyło się w naszej blogosferze w ostatnich dniach.

Nasze podsumowanie zaczynamy od ciekawych rozważań na temat crappware'u - niechcianego oprogramowania, które producenci komputerów instalują na sprzedawanych przez siebie urządzeniach. Tego typu dodatki można na szczęście usunąć bez reinstalacji systemu - wystarczy skorzystać z opisanego na blogu programu o nazwie PC Decrapifier. Z tematów softwarowych polecamy ponadto recenzję G Data Internet Security 2014 oraz szybkie spojrzenie na system operacyjny Windows 8.1. Warto też zapoznać się z opiniami naszych użytkowników na temat przeglądarki internetowej Opera 15 która bazuje na nowym silniku renderowania (takim samym jak Chrome). Niestety program jest obecnie okrojony z wielu funkcji i stanowi jedynie zapowiedź tego, w jakim kierunku Opera będzie się rozwijać. Piszącemu te słowa najbardziej brakuje paska zakładek, pozostałe braki wymieniają nasi użytkownicy - Saskatchewan i cabis. Wpisy te korespondują z uwagami dotyczącymi mobilnej opery, która zdaniem desert13 także nie jest wolna od wad. Zwracamy Wam ponadto uwagę na ciekawe poradniki dotyczące „oszukańczego” zwiększania ilości klatek w grach, stawiania pierwszych kroków w FreeCAD oraz aktualizowania programów w systemie OpenBSD. Entuzjaści Linuksa docenią zaś z pewnością wpis o Wayland oraz recenzja Netrunner 13.06 Enigma — oba wpisy autorstwa Lucasa.

Przejdźmy do tematów sprzętowych — Zbigniew2003 zrecenzował niedrogi telefon dotykowy Nokia Asha 306, który można kupić już za 290 zł zaś Scorpions.B szczegółowo opisał ultrabook-tablet Acer Aspire P3. Mamy także kolejny już wpis poświęcony mini-komputerkowi Intel NUC i subiektywną, lecz bardzo dobrze napisaną recenzję laptopa Apple MacBook Pro z ekranem Retina. Jeżeli zaś szukacie telewizora, na którym można wygodnie grać w gry, koniecznie zajrzyjcie do publikacji zomo_prl.A co z pozostałymi tematami? Ciekawie czyta się o walce macminika z siecią T-Mobile, pożegnaniu z Google Readerem i rozwoju technologii, która zastępuje nam relacje międzyludzkie. Warto też poczytać o mobilnych systemach operacyjnych: Firefox OS, Windows Phone 8 i całkowicie przeprojektowanym iOS 7. Godne uwagi są także felietony o RSS, rozwoju sieci Orange i ciężkiej doli specjalisty ds. teleinformatycznych. Na fali informatyzacji kraju warto poczytać też o Zintegrowanym Informatorze Pacjenta oraz zapoznać się z cyklem 10 pytań do skierowanych do sieci Plus i Orange. A spragnionych wirtualnej rozrywki odsyłamy do gier - Tomb Raider i Starlink.

Na koniec polecamy wpisy MaXDemage i ichito stanowiące ważny element dyskusji dotyczącej rozwoju portalu, wywiad z blogerem Over oraz czerwcowe podsumowanie blogów od Banana. Tradycyjnie odsyłamy Was także do kolejnego wpisu macminika poświęconego sprzętowi Apple - tym razem autor opisał potężną stację roboczą PowerMac G5. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)