Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

03.07.2010 16:58

Ten tydzień wśród naszych blogerów zdominowały dwa zagadnienia - prawa autorskie i systemy operacyjne. Oba budzą emocje, a autorzy wpisów bardzo ciekawie wypowiadają się na ich temat. Zapraszamy do przeglądu blogów z naszego vortalu.

Zaczniemy jednak od czegoś innego - programów. Dyskusję wywołał odtwarzacz muzyki - Clementine. W Aktualnościach pisaliśmy o jego najnowszym wydaniu, zaś krótką prezentację na blogu przedstawił Spox5. Pisze on między innymi: "Klementynka" zalicza się do lekkich odtwarzaczy muzycznych cechujących się prostym interfejsem graficznym. Program jest rzeczywiście interesujący, w dodatku dostępny na najpopularniejsze platformy (Windows, Mac OS X, Linux). Na blogach możemy zapoznać się również z dwoma grami komputerowymi na Linuksa wymagającymi rozruszania szarych komórek. To ColorCode i Qt-Paris. Z kolei flaszera zainteresował ZumoDrive - program przeznaczony do przechowywania danych w chmurze obliczeniowej.

W tym tygodniu polecamy wnikliwy tekst roobala, laureata naszej nagrody głównej za najciekawszy blog, na temat systemu Linux. Już sam tytuł zachęca do dyskusji: I po co nam kolejna dystrybucja Linuksa?. Autor wymienia liczne dystrybucje otwartego systemu, prezentuje też wady i zalety takiego rozwiązania. Na pytanie postawione w tytule tekstu odpowiadają czytelnicy. Pirx twierdzi, że kolejne dystrybucje i dystrybucyjki Linuxa nie mają żadnego znaczenia i są po nic, natomiast Zulowski odpowiada: najbardziej przytłaczające są komentarze typu "Linux powinien skupić się na jednej dystrybucji". Dyskusję wywołał też temat pogłosek o Windowsie 8. Co znajdzie się w nowej wersji systemu? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć w krótkim tekście przemo_li.

Najwięcej tekstów w minionym tygodniu dotyczyło praw autorskich. Dyskusja jest szeroka i głęboka jak Bałtyk, a kolejne jej odsłony pewnie będziemy obserwować jeszcze przez długi czas. Na blogach można przeczytać podsumowanie walk organizacji takich jak RIAA z użytkownikami P2P czy komentarz do akcji firmy Hapro Media walczącej z polskimi piratami. Meszuge pisze o... Leninie (też w kontekście praw autorskich), zaś luqass zastanawia się, ile - i czy w ogóle - tracą artyści na piractwie internetowym. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)