Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

11.07.2010 10:27

Ciąg dalszy dyskusji na temat piractwa i realnych strat artystów, zmiany w Naszej Klasie i e-booki - takie tematy w minionym tygodniu najbardziej interesowały blogerów naszego vortalu. Nie obyło się też bez wypowiedzi na temat przeglądarek internetowych czy porównania systemów operacyjnych. Zapraszamy do przeglądu blogów z naszego vortalu.

Zacznijmy od tematu, który przewija się na blogach już od dłuższego czasu - piractwa. Bloger luqass napisał drugą część tekstu o tym jakie straty ponoszą artyści z tytułu nielegalnie rozpowszechnianych treści (o pierwszej wspominaliśmy przed tygodniem). Tym razem autor przywołuje przykład pisarzy. Znany twórca, Paulo Coelho, udostępnił w Sieci za darmo swoje e-booki. Dzięki temu, twierdzi luqass, sprzedaż ich papierowych wersji wzrosła. Czy to dowód na pozytywny wpływ bezpłatnego rozpowszechniania materiałów w Internecie? O e-bookach pisze również Meszuge w długim tekście o długim tytule E-booki, audiobooki... ślepa uliczka, czy nieodkryty jeszcze potencjał? Jak słusznie zauważają czytelnicy w komentarzach do wpisu, podstawowym problemem z elektronicznymi książkami jest obecnie cena czytników na polskim rynku. Herr pisze: Coś byłyby w stanie zmienić czytniki ale za takie urządzenie jestem w stanie wydać góra 500 złotych - teraz jest absolutnie za drogo.

Sporo komentarzy wywołał również tekst Refleksja na temat Naszej Klasy, a raczej N-K. Jego autor, Słony50, dość ostro komentuje wprowadzone w popularnym serwisie zmiany. Jego zdaniem nie wyszły one na dobre serwisowi. Pisze o zdjęciach, NKTalk czy grach online. Czy warto było psuć taki serwis? - pyta bloger. Nie wystarczyły same komentarze, zdjęcia i rozmowy na forum dyskusyjnym?. Odpowiedzią na jego tekst jest wpis zielu84. Tam również możemy przeczytać o zmianach w Naszej Klasie. Autor wpisu powołuje się przy tym na rozmowę z jednym z twórców z portalu. Bloger zielu84 podsumowuje swój tekst dość pesymistycznie: Nowi właściciele NK popełnili kilka błędów, może więcej popełnią upodobniając ją do Facebooka ale oni juz stracili klienta.

Czytelnikom naszego vortalu polecamy również inne teksty na blogach takie jak Windows kontra Linux czy tutorial na temat NumPy (to pakiet wykorzystywany do obliczeń naukowych w języku Python). Ciekawy może okazać się też wpis o przyśpieszeniu pracy Firefoksa ze szczegółowymi poradami blogera PolishNetwork. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)