Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

25.07.2010 11:53

Kontynuujemy temat wyższości systemu Windows nad Linuksem (albo odwrotnie). Poza tym okazuje się, że grę ”StarCraft II” można pobrać przez P2P i nie złamać prawa. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu blogu dobrychprogramów.

Jakie są zalety, a jakie wady Ubuntu? Przede wszystkim jest ich dużo - w sążnistym tekście command-dos stara się wyliczyć wszystkie z jakimi spotkał się podczas użytkowania tej dystrybucji Linuksa. Z kolei TheUsh pisze bardziej osobiście - Co zawdzięczam Linuksowi i czego pewnie bym nie wiedział, gdyby nie lata na nim spędzone. Autor odpowiada sobie na zadane w tytule pytanie: wiedzę. Dzięki dostępności świetnego (a zarazem darmowego) oprogramowania serwerowego na tę platformę, szybko poznałem zasadę działania serwerów WWW, FTP i innych - wylicza TheUsh. W tekście Windows vs Unix Final Battle możemy natomiast poznać najpopularniejsze zalety i wady obu systemów.

Na uwagę zasługuje niewątpliwie wpis na blogu januszka - Terranie, Zergowie, Protosi i p2p... ;). Możemy dowiedzieć się z niego, że nie zawsze ściąganie plików z sieci P2P to piractwo. O międzynarodowym porozumieniu antypirackim ACTA wypowiada się natomiast luqass. Zwraca on uwagę na brak przejrzystości podczas uchwalania kolejnych wersji dokumentu i władzy jaką daje on właścicielom praw autorskich. Jak pokazuje dyskusja pod wpisem, zdania na temat ACTA wśród czytelników vortalu są podzielone.

Na koniec tematy związane bezpośrednio z oprogramowaniem. Xyrcon porównuje dwa programy do obsługi zdjęć w systemie Mac OS X - Lightrooma i Aperture. Który lepszy? Okazuje się, że Lightroom i Aperture nie powinno się porównywać. Mimo że są to programy z tej samej kategorii (ciemnia cyfrowa), Apple i Adobe dzieli przepaść filozoficzna. Wnikliwą analizę organizera finansowego Personal Finances napisał Meszuge, a o problemach z Firefoksem możemy przeczytać w tekście Open Support. Z kolei entat w pierwszym wpisie na naszym vortalu opisuje BOINC - projekt poświęcony obliczeniom rozproszonym. Temat trudny, tym bardziej zachęcamy do lektury.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)