Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

02.08.2010 10:18

Linux i pakiety biurowe - o tym blogerzy dobrychprogramów pisali chyba najczęściej w minionym tygodniu. Poza tym poruszano temat poczty internetowej i testowano pakiety bezpieczeństwa. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu blogu dobrychprogramów.

Czy Linux może służyć także do zabawy? Ci, którzy wątpią w możliwości zapewnienia rozrywki przez otwarte oprogramowanie powinni przeczytać wpis command-dosa na temat gry komputerowej Astromenace dostępnej dla systemu Linux. Nieco poważniejszy temat podejmuje roobal w tekście Android, ChromeOS, Syllable - czy aby na pewno kolejne dystrybucje Linuksa? Stara się on wyjaśnić ile wspólnego z Linuksem mają takie systemy jak Chrome OS czy Android. Możemy też przeczytać długi tekst o tym, jak pracuje się w środowiskach graficznych takich jak KDE czy GNOME. Razi omawia pracę z Linuksem porównując dostępne rozwiązania do tych obecnych w systemie Windows. Osobistym wyznaniem na temat oprogramowania jest z kolei tekst użytkownika lukasamd - Moja przygoda z Linuxem.

Kolejnym ciekawym wątkiem podejmowanym przez blogerów są pakiety biurowe. Możemy dowiedzieć się o ciekawym rozszerzeniu dla OpenOffice.org albo zapoznać z porównaniem tego pakietu z Microsoft Office. Bloger parasite85 porównuje przede wszystkim dostępne narzędzia, a także ceny za komercyjny program. Tekst wywołał sporą dyskusję, a także odpowiedź ze strony bolivara - Moje przemyślenia o OO i MSO. Osoby, które zastanawiają się nad kupnem pakietu Office 2010 powinny rzucić okiem na oba teksty.

Oprócz powyższych tematów naszych blogerów interesowały też takie zagadnienia jak na przykład konta pocztowe. Drugą część ich przeglądu zamieścił luqass. Tym razem opisał między innymi takie serwisy jak Gazeta.pl, Interia.pl czy GMX.com. Natomiast klienta poczty Mail w systemie Mac OS X opisuje Siplas. Blogerzy zamieścili też test pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security 4 czy przegląd zmian wprowadzonych w Microsoft Security Essentials 2 Beta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)